Home Jeździectwo Wyniki Ten weekend należał do wkkw-istów
Działy
Polecamy:

Ten weekend należał do wkkw-istów Drukuj Email
Jeździectwo - Wyniki
W miniony weekend dominowało WKKW. W Morawie pod Strzegomiem odbyła się kolejna edycja Strzegom Horse Trials, podczas której zostały rozegrane zawody z cyklu Pucharu Narodów 2014. To najbardziej prestiżowa seria rozgrywek Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej.Do Strzegomia przyjechała rekordowa liczba zawodników. W sumie wystartowało prawie 270 par z całego świata. Tradycyjnie na Strzegom Horse Trials nie zabrakło najlepszych zawodników na świecie. W tym roku miłośnicy tej dyscypliny mogli na żywo oglądać aktualnego Mistrza Świata i dwukrotnego złotego medalistę IO w Londynie w jednej osobie – Michaela Junga. Wśród znanych zawodników był także 7-krotny olimpijczyk, 3-krotny medalista IO – Andrew Hoy oraz Mistrz Europy – Dirk Schrade.
Podczas Strzegom Horse Trials 2014 fantastycznie zaprezentowali się polscy zawodnicy. Bohaterką zawodów była bez wątpienia Marta Dziak-Gierlicz startująca na janowskim Vacacie JP. W jednym z najtrudniejszych konkursów (CCI3*), które były jednocześnie kwalifikacją do Mistrzostw Świata 2014, zajęła trzecie miejsce. O wyniku zadecydował przede wszystkim sobotni cross. Nasza zawodniczka pokonała próbę terenową najlepiej ze wszystkich startujących w tym konkursie jeźdźców, deklasując między innymi Andreasa Ostholt’a czy Andrew Hoy’a.Świetnie zaprezentowali się także Paweł Warszawski i Jan Kamiński, którzy startowali w konkursie „dwóch długich gwiazdek” (CCI2*). Zdobyli odpowiednio drugie i trzecie miejsce po trzech próbach (ujeżdżenia, skoków i crossu). Warto dodać, że Paweł Warszawski na Filerze (12-letnim ogierze polskiej hodowli), jako jedyny z całej stawki startujących w tym konkursie zawodników, pokonał parkur bezbłędnie.W konkursie Pucharu Narodów niestety Polakom zabrakło szczęścia. Upadek Jerzego Krukowskiego i Artura Społowicza na trasie crossu, niestety pozbawił ekipę wszelkich złudzeń o dobrym miejscu. Na szczęście ani jeźdźcom, ani koniom, nic się nie stało...