konie,
Home Jeździectwo Wyścigi
21 | 11 | 2024
REKLAMA
Menu:
REKLAMA
Działy
REKLAMA1
REKLAMA
Polecamy:
REKLAMA

Wyścigi
W hołdzie bohaterom Toru Służewiec! Drukuj Email
Jeździectwo - Wyścigi
W najbliższą niedzielę 31 sierpnia, o godz. 14.30 podczas 32. dnia wyścigowego na Torze Wyścigów Konnych Służewiec rozegrana zostanie wyjątkowa gonitwa upamiętniająca jedną z pierwszych akcji bojowych Powstania Warszawskiego. Gonitwa imienia Pułku AK „Baszta” to hołd oddany ponad 300 powstańcom, którzy w sierpniu 1944 roku walczyli na terenie warszawskiego toru wyścigów konnych.

70 lat temu, 1 sierpnia 1944 r. o godzinie „W” Batalion „Karpaty” zaatakował liczące 800 żołnierzy oddziały niemieckie okupujące teren wyścigów konnych na Służewcu, gdzie nieprzyjaciel urządził lotnisko wojskowe. Powstańcy wdarli się przez mur okalający wyścigi od strony dzisiejszej ulicy Bokserskiej oraz od strony ulicy Puławskiej. Posadzone zaledwie kilka lat wcześniej na terenie wyścigów drzewa i krzewy nie dawały atakującym dostatecznej ochrony. Brakowało im także broni i amunicji, którą musieli zdobywać w trakcie walki. Wskutek ogromnej przewagi ogniowej i liczebnej nieprzyjaciela, pojawienia się samochodów pancernych i wobec ciężkich strat (ponad 120 zabitych i rannych), wieczorem zarządzono odwrót. Z Kompanii II Batalionu „Karpaty” przeżyli tylko ci, którzy na dystansie 400-metrowego odcinka – od budki trenerskiej na torze treningowym do załomu muru okalającego tor od strony obecnej ulicy Bokserskiej – podczas wyczołgiwania się nie podnieśli, nawet głowy na ułamek sekundy. Zdziesiątkowane Kompanie I i III wycofały się w stronę Lasu Kabackiego. Tamtego dnia ponad stu powstańców oddało życie w nierównej walce. Gonitwa nazwana imieniem Pułku AK „Baszta”, który tę akcję przeprowadził, organizowana jest aby uczcić i przypomnieć o bohaterstwie tych powstańców.

Więcej…
 
Dzień Zjednoczonych Emiratów Arabskich na Służewcu Drukuj Email
Jeździectwo - Wyścigi
W  najbliższą  niedzielę,  24  sierpnia,  miłośników  wyścigów  konnych  czeka  mocna  dawka sportowych  emocji.  Podczas  dorocznego  Dnia  Zjednoczonych  Emiratów  Arabskich  na Torze Wyścigów Konnych Służewiec  rozegranych  zostanie  8  gonitw z  udziałem  61  koni  czystej  krwi  arabskiej. Najważniejszą  będzie  bieg  o  30.  Nagrodę  Europy,  która  od  2010  roku  wchodzi w  skład światowego  cyklu  wyścigów  dla  koni  tej  rasy im. założyciela  Zjednoczonych  Emiratów  Arabskich  -  zmarłego w 2004 roku szejka  Zayeda  Bin  Sultana Al  Nahyana. Rywalizują w niej na dystansie 2600 m konie czteroletnie i starsze. Pomysłodawcą cyklu wyścigów promujących konie arabskie na arenie międzynarodowej jest syn twórcy i pierwszego prezydenta ZEA, szejk Mansoor Bin Zayed Al Nahyan, wicepremier Abu Dhabi. Ten wykształcony w USA polityk, jest bardzo znaną postacią również w świecie piłkarskim. Od 2008 roku jest właścicielem klubu Manchester City, którego zwycięstwem w mistrzostwach Anglii mógł cieszyć się w tym roku. Inną pasją szejka Mansoora, odziedziczoną po ojcu, są konie arabskie. Jest właścicielem wzorcowej stadniny Wathba Stud Farm w Normandii i prezesem Emirates Arabian Horse Association, które podjęło wiele działań na rzecz promowania wyścigów koni arabskich. W ramach Światowego Festiwalu Gonitw Arabskich, którego promotorką jest Lara Sawaya, organizowane są już trzy światowe cykle wyścigów dla koni arabskich. Oprócz najbardziej prestiżowego Sheikh Zayed Bin Sultan Al Nahyan Cup (na TWK Służewiecu jest to wyścig o Nagrodę Europy), są to Wathba Stud Farm Cup i H.H. Sheikha Fatima Bint Mubarak Ladies World Championship. Ten ostatni, któremu patronuje matka szejka Mansoora, Sheikha Fatima, od 2012 roku ma rangę nieoficjalnych mistrzostw świata kobiet.
Więcej…
 
Znamy największych zwycięzców sezonu wyścigów konnych 2013 Drukuj Email
Jeździectwo - Wyścigi
Uroczysta Gala z wyróżnieniami w 11 kategoriach. 16 grudnia przedstawiciele polskiego środowiska wyścigów konnych spotkali się na dorocznej Uroczystej Gali organizowanej przez Totalizator Sportowy. Zgodnie z tradycją, podczas spotkania wręczone zostały nagrody dla zwycięzców 10 kategorii podsumowujących zakończony pod koniec listopada sezon 2013. Najlepszym dżokejem okazał się znów Szczepan Mazur. Tytuł najlepszego trenera powrócił do Andrzeja Walickiego. Tytuł konia roku otrzymał sensacyjny w minionym sezonie Patronus. Kapituła w składzie: Feliks Klimczak - prezes Polskiego Klubu Wyścigów Konnych, Włodzimierz Bąkowski - Dyrektor Toru w Warszawie, Jerzy Sawka - Dyrektor Toru we Wrocławiu, dokonała wyboru zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Tytuł Konia Roku został przyznany Patronusowi, zdobywcy błękitnej wstęgi w biegu o Nagrodę Derby oraz zwycięzcy 100. Wielkiej Warszawskiej. Wyprzedził on Cameruna i Kundalini, które również były typowane do tej nagrody. Konstantin Zagara został wybrany spośród nominowanych do tytułu Właściciela Roku, gdzie znalazł się obok Zygmunta Sobolewskiego oraz Kishore Mirpuriego. Kolejny zaszczytny tytuł - Hodowcy Roku - powędrował do Andrzeja Zielińskiego, który wyszkolił tegorocznego zwycięzcę Patronusa oraz Pillara - zdobywcę Nagrody Iwna oraz trzeciego miejsca w Derby. Trenerem roku został Andrzej Walicki, mogący pochwalić się największą liczbą zwycięstw w prestiżowych gonitwach. Drugi raz z rzędu Jeźdźcem Roku, za zdobycie tytułu dżokeja oraz czempiona toru, dokładając do tego zwycięstwo w Wielkiej Warszawskiej, został uznany 18-letni Szczepan Mazur .
Więcej…
 
Wyścigi w Sopocie Drukuj Email
Jeździectwo - Wyścigi

Prezentujemy wyniki gonitw, które odbyły się w minioną niedzielę.

Więcej…
 
Wyścigi w Sopocie - 20.07.2013 Drukuj Email
Jeździectwo - Wyścigi

Przentujemy wyniki dzisiejszych gonitw, które odbyły się w Sopocie.

Więcej…
 
Wyścigi w Sopocie Drukuj Email
Jeździectwo - Wyścigi
Z przyjemnością przypominamy, że już jutro i pojutrze (w sobotę i niedzielę 20 i 21 lipca 2013) na sopockim Hipodromie odbędzie się kolejny mityng Wyścigów Konnych!
Więcej…
 
Wyścigi w Sopocie Drukuj Email
Jeździectwo - Wyścigi

Prezentujemy wyniki dzisiejszych gonitw:

 

Więcej…
 
Wyścigi w Sopocie Drukuj Email
Jeździectwo - Wyścigi

Dziś pierwszy dzień wyścigowy w Sopocie. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami gonitw.

Więcej…
 
Wyścigi w Sopocie Drukuj Email
Jeździectwo - Wyścigi

Z przyjemnością przypominamy, że już jutro 13 lipca 2013 na sopockim Hipodromie rozpoczną się Wyścigi Konne! Zapraszamy Państwa w następujące dni: 13, 14 oraz 20 i 21 lipca 2013 w godzinach 15:00 - 19:00. Każdego dnia odbędzie się 7 gonitw, w tym 2 w zaprzęgach sulkowych. W mityngach wezmą udział konie czystej krwi arabskiej, pełnej krwi angielskiej oraz kłusaki francuskie. Na pierwszy dzień wyścigowy (sobotę 13.07.2013) zapisanych jest 51 koni, na drugi dzień (niedzielę 14.07.2013) 46 koni. Pierwsza gonitwa rozpocznie się o godzinie 15:30, a następne co pół godziny. Wyścigom będą towarzyszyły stoiska gastronomiczne, ciekawi wystawcy oraz atrakcje dla dzieci.

Więcej…
 
UCZNIOWIE RUSZAJĄ DO BOJU NA ZIELONEJ BIEŻNI Drukuj Email
Jeździectwo - Wyścigi

W niedzielę 12 maja na Torze Wyścigów Konnych Warszawa-Służewiec zainaugurowany został Czempionat Młodych Jeźdźców. Pomysłodawczynią inicjatywy jest była amazonka, a obecnie właściciel i trener koni wyścigowych Pani Katarzyna Kozłowska, członkini Polskiego Towarzystwa Właścicieli i Hodowców Koni Pełnej Krwi Angielskiej, które jest organizatorem Czempionatu. Czempionat został ponadto objęty honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Ursynów Pana Piotra Guziała, który ufunduje nagrody dla najlepszego młodego jeźdźca.
Celem tego konkursu jest wspieranie młodych adeptów sztuki jeździeckiej oraz zachęcanie właścicieli i trenerów koni wyścigowych do promocji młodych, utalentowanych jeźdźców poprzez szerszą niż dotychczas ich prezentację podczas rozgrywanych gonitw. Czempionat obejmuje sześć wyścigów uczniowskich, w których biorą udział jeźdźcy, którzy nie wygrali w swojej karierze więcej niż 25 wyścigów. Za miejsca zajęte przez konie w poszczególnych gonitwach uczniom będą przyznawane punkty, które pozwolą wyłonić najbardziej skutecznego młodego jeźdźca. PTWiHKPKA uhonoruje również na koniec sezonu właściciela i trenera koni wyścigowych, którzy wykażą się największym zaangażowaniem w promowanie młodego narybku jeździeckiego.

Więcej…
 
Gala Derby 2011 Drukuj Email
Jeździectwo - Wyścigi

Narodzi się kolejna legenda. Który koń przejdzie do historii? Wielkie wyścigowe emocje podczas Gali Derby 2011 (3 lipca). Na padoku przed gonitwą będzie gwarno, choć jeszcze trochę leniwie i ospale. Konie zrobią kilka kółek, żeby dobrze się zaprezentować. Dżokeje, w towarzystwie trenerów, dosiądą swych biegunów  po drugim dzwonku. Chwilę potem udadzą się na trawiasty tor i odbędą krótki próbny galop, tzw. kenter. Następnie bez pośpiechu zaczną zmierzać w stronę maszyny startowej. Nie każdy koń dobrze się w niej czuje. Charakterystyczny piskliwy dźwięk rodem z peronu dworca kolejowego oznajmi pójście bomby w górę i początek wprowadzania 17-konnej stawki do maszyny startowej. Obsługa będzie mieć pełne ręce roboty, by wprowadzić konie do boksów bezpiecznie i na czas. A wszystko będzie można zobaczyć z bliska, bowiem start do Derby odbywa się na trawiastej bieżni tuż przed celownikiem.
Wkrótce po wejściu ostatniego konia do maszyny startowej spiker chrypliwym głosem oznajmi zgromadzonym tysiącom: „Rruuuuuu-szyły”. Spod kopyt poleci trawa zmieszana z ziemią. Kibice z lornetkami przyciśniętymi do oczu, albo wpatrzeni w ekrany monitorów, będą śledzić rywalizację w dystansie. Jeżeli któryś z jeźdźców przegapi właściwy moment, da się zamknąć w klatce po wyjściu na prostą finiszową, bezpowrotnie straci szansę na triumf w gonitwie. Prosta finiszowa. Z pełnego dystansu 2400 m w Derby to właśnie ostatnie 500 metrów zazwyczaj przesądza o wyniku gonitwy. Finalnym 30 sekundom kończącym wyścig towarzyszą największe emocje. Głos spikera wykrzyczy kilkakrotnie nazwę zwycięskiego konia i nazwisko dżokeja. Wiwaty nasilą się jeszcze po udekorowaniu konia błękitną wstęgą, podczas triumfalnego przemarszu przed publicznością na padoku. Tak co roku pisana jest historia wyścigów konnych na warszawskim Torze Służewiec. Za dwa dni, tradycyjnie w pierwszą niedzielę lipca, najlepsze konie z rocznika 2008 staną do walki o najcenniejsze dla nich trofeum. Najcenniejsze, bo Derby koń może wygrać tylko raz w karierze. Za rok o błękitna wstęgę będą walczyć obecne dwulatki. Miesiąc po Derby kibice pamiętać będą kolejność paru pierwszych koni. Po kilku latach utrwalone będzie imię  tylko jednego – zwycięzcy Derby 2011. Który koń, po wyścigu trwającym około 2 minuty i 30 sekund zostanie udekorowany błękitną wstęgą? Tego dowiemy się 3 lipca na Torze Służewiec.

Więcej…
 
RACING POST YEARLING BONUS 2011 Drukuj Email
Jeździectwo - Wyścigi

System premiowy roczniaków został utworzony w czerwcu 2009 przez grupę hodowców/wystawców koni pełnej krwi angielskiej oraz brytyjskie i irlandzkie domy aukcyjne w celu stymulowania rynku sprzedaży roczniaków, które odbywają się co roku na jesieni.  Ta samopomoc mająca na celu nagradzać właścicieli koni wyścigowych, oferując nagrodę w wysokości  £ 10,000 dla koni które jeszcze nie wygrały, zakupionych podczas sprzedaży roczniaków w Wielkiej Brytanii oraj Irlandii. W 2009 system osiągnął łączną kwotę funduszu w wysokości 2,7 mln £. Pieniądze te zostały finansowane w całości przez brytyjskich i irlandzkich hodowców oraz  wystawców a także tych którzy zakupili kwalifikowane roczniaki. W 2010 program jest na dobrej drodze, a liczba zarejestrowanych w systemie koni pozwoliła uzyskać kwotę  £2.5 milliona  co pozwala wypłacić premię w wysokości 250 bonusu  w okresie 2011/12.

Więcej…
 
Derby xx 2010 Drukuj Email
Jeździectwo - Wyścigi
W dniu wczorajszym, na warszawskim torze wyścigowym odbyło się Derby dla koni pełnej krwi angielskiej. Zwyciężczynią została klacz hodowli stadniny koni Jaroszówka, Infamia (Tempelwatcher - Infanteria / Jape) pod dżokejem Martinem Srnecem. Miejsce drugie zajęła klacz Kardinale (Belenus - Kornelia / Who Knows), hodowli SK Golejewko - dż. R. Juracek, a trzecie Drybler (Da Xian - Djakarta / Jape) hod. SK Jaroszówka, dż. Piotr Piątkowski. Zobacz film ...
Więcej…
 
Przed nami cztery dni wyścigowych emocji! Drukuj Email
Jeździectwo - Wyścigi
Walka z zalegającą na torze po czwartkowej (3.06) nawałnicy wodą zakończyła się sukcesem. Jedyną niewiadomą jest ciągle możliwość rozegrania gonitw płotowych. Decyzja w tym zakresie zostanie podjęta dopiero w czwartek rano. Tym samym przed nami wyścigowe emocje przez cztery kolejne dni poczynając od czwartku. W czwartek (10 czerwca) zostaną rozegrane gonitwy według harmonogramu z minionej soboty (5.06). W piątek (11 czerwca) zostaną rozegrane gonitwy według harmonogramu z minionej niedzieli (6.06). W sobotę i niedzielę wyścigi zostaną rozegrane zgodnie z planem. Do odwiedzenia wyścigów w czwartek i piątek zachęca z pewnością możliwość bezpłatnego wejścia na sektor B.
 
Walka z wodą Drukuj Email
Jeździectwo - Wyścigi
Trwa usuwanie skutków piątkowej nawałnicy na Torze Wyścigów Konnych. Nadmiar wody niwelowany jest dwustopniowo. Najpierw w ruch poszły pompy usuwające zalegającą kałużę. Następnie do akcji wkroczy specjalistyczna firma i oczyści studzienki melioracyjne z napływającego po ulewie mułu, co umożliwi szybki odpływ wody.
Więcej…
 
66. sezon wyścigów konnych na Służewcu Drukuj Email
Jeździectwo - Wyścigi
Pierwszy dzień wyścigowy na Służewcu w 2010 roku został zaplanowany na 18 kwietnia, ale z powodu żałoby narodowej inauguracja sezonu została przełożona na sobotę 24 kwietnia. Tym razem organizatorzy, mając na uwadze ogrom narodowej tragedii, choć oficjalnie okres żałoby się zakończył, postanowili zrezygnować z dodatkowych atrakcji dla publiczności podczas pierwszej wyścigowej dwudniówki (24-25 kwietnia). Głównym wydarzeniem podczas inauguracji sezonu 2010 (sobota, godz. 14) będzie Memoriał Tomasza Dula (gonitwa V). 25 lutego br. minęła 5 rocznica tragicznej śmierci tego wspaniałego dżokeja, nazywanego przez bywalców Służewca „królem toru”. W niedzielę (początek o godz. 13.30) gwoździem programu będzie bieg o Nagrodę Cometa, w którym spotkają najlepsze konie czystej krwi arabskiej, z niepokonanym od dwóch lat Marvinem El Samawim na czele.
Więcej…
 
Służewiec 2010 Drukuj Email
Jeździectwo - Wyścigi
W związku z trwającą żałobą narodową oraz pogrzebem, rozpoczęcie sezonu wyścigowego na warszawskim Służewcu zostało przełożone na dzień 24 kwietnia.
 
Hipoliner zwycięzcą Wielkiej Warszawskiej Drukuj Email
Jeździectwo - Wyścigi
W dniu wczorajszym na Służewcu odbyła się Wielka Warszawska - gonitwa na dystansie 2600 m, dla koni 3 letnich i starszym pełnej krwi angielskiej. Do wyścigu zapisanych było 10 koni, 9 pobiegło. Kasztanowaty Hipoliner (Belenus-Hipozetta po Who Knows) urodzony w 2003 roku, po raz 4 pobiegł w Wielkiej Warszawskiej, a po raz pierwszy zwyciężył. Konia dosiadał Anton Turgaev, a trenował Józef Siwonia. Jako drugi minął celownik Dżygit, trzeci był Merlini.
 
« PoczątekPoprzednia12NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 2


Polityka cookies
0.439