Home Jeździectwo Wyniki Puchar Polski WKKW po II Eliminacji
01 | 07 | 2024

Puchar Polski WKKW po II Eliminacji Drukuj Email
Jeździectwo - Wyniki

W miniony weekend, w dniach 25-27 kwietnia 2014 na terenie Hipodromu Sopot odbyła się II Eliminacja Pucharu Polski WKKW 2014. Zawodnicy zdobywali punkty w konkursach międzynarodowych: CIC1*, CIC2*i CIC3* oraz w konkursach krajowych klasy CNC P i CNC L. Słoneczna, wiosenna pogoda, bardzo wysoka frekwencja i mocna obsada zawodników zagranicznych – tak w skrócie można opisać Eliminację w Sopocie. We wszystkich konkursach międzynarodowych prym wiedli zawodnicy ze Szwecji, a konkretnie siostry Algotsson - w CIC1* i CIC2* zwyciężyła Linda Algotsson, a w CIC3*miejsce pierwsze i trzecie zajęła Sara Algotsson-Osholt. W konkursie CIC1* trzecie lokatę zajął Paweł Spisak na Banderasie, przez co zdobył 41 punktów i awansował na miejsce trzecie w rankingu Pucharu Polski WKKW w kategorii seniorów. Miejsce drugie po dwóch eliminacjach utrzymał Paweł Warszawski (WKJ Gabon Walewice), który za 9 miejsce w CIC2* zainkasował 44 punkty rankingowe. Na pozycji lidera w grupie seniorów umocnił się Kamil Rajnert (SCSJ Coval Biały Bór), który zajął trzecią pozycję w CIC2*.

W kategorii juniorów na prowadzenie w rankingu wysunęła się Sylwia Kupczyk (KJ Jaroszówka), która zajęła bardzo wysokie 4 miejsce w konkursie CIC1*, pokonując wielu znakomitych zawodników zarówno z Polski jak i z zagranicy. Na miejscu drugim w tej grupie pozostała nieobecna w Sopocie Anna Łopato, natomiast na trzecią pozycję awansowała Zuzanna Burkert. Reprezentantka SJ Baborówko zwyciężyła w konkursie CNC P, startując po raz pierwszy na klaczy Hatteria, udostępnionej przez swojego trenera – Pawła Warszawskiego.
W grupie juniorów młodszych (14-15 lat) prowadzi Wiktoria Knap z ZKS Drzonków,  na miejsce drugie awansowała Zuzanna Januszewska, która na kucu Wróżbita zajęła 4 pozycję w konkursie CNC P. W grupie Młodzików (11-13 lat) pierwsze punkty do rankingu podczas zawodów w Sopocie zdobyła Hanna Pogodzińska, która startując na bardzo doświadczonym Merido zajęła 11 miejsce w konkursie CNC L.
Kolejne pucharowe emocje czekają nas już za dwa tygodnie podczas krajowych zawodów WKKW w Racocie. To właśnie na terenie Stadniny Koni Racot w dniach od 3 do 5 września rozegrany zostanie Finał tegorocznej edycji Pucharu Polski WKKW.