Home Jeździectwo Wyniki Pierwsze punkty rozdane
Działy
Polecamy:

Pierwsze punkty rozdane Drukuj Email
Jeździectwo - Wyniki

Inauguracja sezonu Otwartego Pucharu Podkarpacia 2013. Nowe twarze w kategorii brązowej i srebrnej na podium. W złotej pozostali „starzy wyjadacze”. LKJ Zabajka była organizatorem I kwalifikacji Ligii jeździeckiej trwającej sześć miesięcy w czterech ośrodkach jeździeckich na terenie Podkarpacia.

Najwięcej emocji przyniósła oczywiście rywalizacja w kategorii brązowej. Tam startowali zawodnicy amatorzy oraz dzieci. Konkurs ustawiony na wysokości 90cm nie stwarzał jednak żadnych problemów (oprócz zapamiętania trasy) i większość z zawodników awansowała do natychmiastowej rozgrywki. Tam walka była nie tylko o pierwsze punkty do rankingu OPP ale również z pogodą, która mocno pomoczyła trawiasty hipodrom. Ostatecznie wygrała amazonka reprezentująca gospodarzy. Volha Dec - Rachwkouskaya z Białorusi na co dzień zajmuje się wychowywaniem młodzieży w Zabajce, jest instruktorem rekreacji. Dziś po raz pierwszy stanęła na podium nie ukrywając przy tym wielkiego wzruszenia. Miejsce drugie zajął młodziutki 15-letni kawalerzysta. Piotr Mroczka należy do Szwadronu Podkarpacie w barwach 20 Pułku Ułanów im. Króla Jana III Sobieskiego, który największe osiągnięcia ma w zawodach kawaleryjskich. W zeszłym roku zdobyli v-ce mistrzostwo Świata podczas zawodów odbywających się w Poznaniu. Teraz próbują swoich sił również w skokach przez przeszkody, jak widać całkiem udanie. Na najniższym stopniu podium stanęła zawodniczka z UKJ Fort Łuczyce, Edyta Wajda. W poprzedniej edycji startowała w kategorii srebrnej, jednak po zmianie konia rozpoczęła starty od niższej brązowej.
W kategorii srebrnej na podium stanęli zawodnicy w różnym przedziale wiekowym. Zwyciężył najstarszy zawodnik startujący w tej kategorii, Paweł Antoszak reprezentujący LKJ Klikowa. W zeszłym roku występował w roli trenera Sebastiana Dulęby (9 miejsce w łącznej klasyfikacji w OPP 2012). On jako jedyny pokonał obydwa przejazdy bezbłędnie zabierając dla siebie maksymalną ilość punktów rankingowych. Miejsce drugie zajęła Zuzanna Medygrał, mistrzyni województwa podkarpackiego juniorów młodszych. Ona w zeszłym roku w łącznej klasyfikacji zajęła 8 miejsce. W tym roku zapowiada, ze będzie walczyć o podium. Miejsce trzecie przypadło debiutującej w tej kategorii zawodniczce z UKJ Lalin Martynie Klęsk. W zeszłym roku była druga w kategorii brązowej. Cieszy fakt podnoszenia umiejętności przez zawodników z tego klubu, którzy co roku wystawiają coraz większą grupę zawodników w rywalizacji sportowej.
Kategoria złota przyniosła rozgrywkę pomiędzy Robertem Uchwatem a Katarzyną Uchwat. O ponad sekundę szybszy był szwagier Kasi i on ostatecznie wygrał tą kategorię. Przypomnijmy, że Robert wygrał pierwszą edycję Pucharu Podkarpacia w roku 2007. Wtedy miała tylko jedną kategorię i trzy zawody po których wyłaniano zwycięzcę. Na podium znalazła się jeszcze jedna reprezentantka klubu JKS Pogórze. Katarzyna Darłak, II v-ce mistrzyni województwa podkarpackiego ostatecznie zajęła miejsce trzecie. I kwalifikacja w tej kategorii rozgrywana była w ramach memoriału Marka Misakiewicza. Wieloletniego gospodarza toru, trenera, przyjaciela wszystkich jeźdźców, odznaczonego za zasługi przez PZJ złotą odznaką. Puchary wręczali syn i córka pana Marka.
Dziękujemy wszystkim kibicom, którzy pomimo niesprzyjającej aury przyszli dopingować swoich ulubieńców. Zapraszamy jednocześnie na retransmisję z tego wydarzenia przed ekrany telewizorów. Na antenie TVP Rzeszów w sobotę 4 kwietnia o godzinie 17, będzie można obejrzeć 15 minutowe podsumowanie z imprezy.
Kolejna odsłona Pucharu już za dwa tygodnie od 11-12.05. w JKS „Pogórze” w Gliniku Zaborowskim. Już dziś wielu jeźdźców potwierdziło chęć startu w zawodach. Sezon dopiero się rozpoczyna, zapraszamy do rywalizacji. Rankingi, wyniki, galerie zdjęć na WWW.oppskoki.pl.