Home Jeździectwo Wyniki Finał Pucharu Polski WKKW zakończony.
02 | 07 | 2024

Finał Pucharu Polski WKKW zakończony. Drukuj Email
Jeździectwo - Wyniki

W ostatni weekend najlepsi zawodnicy z całej Polski rywalizowali w Baborówku w Finale Pucharu Polski WKKW, który zakończył całoroczne zmagania tego prestiżowego cyklu. W najtrudniejszej i zarazem najbardziej widowiskowej kategorii - seniorów zwyciężył Paweł Warszawski. Zawodnik potwierdzając wysoką formę w tym sezonie, wysokim 4 miejscem w konkursie CIC** przypieczętował zwycięstwo z końcowej klasyfikacji Pucharu w sezonie 2012. Srebrny medal w tej kategorii zdobył Kamil Rajnert, a brązowy Artur Społowicz. W grupie Juniorów na najwyższym stopniu podium stanął Aleksander Kadłubowski, który w całym sezonie zdobył 174 punktów,  drugie miejsce zajęła Zuzanna Burkert, a trzecie Michał Knap. W kategorii Juniorów Młodszych (zawodników do 15 lat), zwyciężyła siostra brązowego medalisty z grupy Juniorów, Wiktoria Knap, która zwyciężyła w konkursie finałowym. Na drugim stopniu podium stanęła Tola Armańska, a na trzecim Julia Elzanowska.

W ramach Finału odbyły się zawody międzynarodowe na poziomie CIC** i CIC*. W najtrudniejszym konkursie zawodów – CIC** zwyciężyła prowadząca od początku rywalizacji Janet Wiesner z Niemiec, przed Szwedem Johanem Lundinem oraz Kamilem Rajnertem z Covala Biały Bór.  Konkurs klasy CIC* wygrał Zbigniew Talarczyk na koniu Bossier, drugie miejsce zajęła Agata Jodko na Ebonicie, a trzecie Kamil Rajnert na koniu Jak Chef.
Wspaniałej sportowej rywalizacji towarzyszyła przepiękna jesienna pogoda, bardzo licznie zgromadzona publiczność oraz wiele dodatkowych atrakcji. Organizatorzy już dziś zapraszają zawodników i miłośników jeździectwa na kolejne zawody WKKW do Baborówka w lipcu 2013 roku.