Home Jeździectwo Wyniki Ranking Puchar Polski WKKW
02 | 07 | 2024

Ranking Puchar Polski WKKW Drukuj Email
Jeździectwo - Wyniki

Kolejna Eliminacja Pucharu Polski WKKW zakończona. Tym razem zawodnicy zdobywali punkty do rankingu podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko w konkursach narodowych klasy L i P oraz międzynarodowych: CIC* oraz CIC**, w którym jednocześnie walczono o tytuł Mistrza Polski Młodych Jeźdźców. W najważniejszym konkursie zawodów – CIC** zwyciężyła Joanna Żuk na Rabacji, niespodziewanie wyprzedzając drużynowego mistrza olimpijskiego – Andreasa Dibowskiego. Tym samym zdobyła 60 punktów i awansowała na drugie miejsce w rankingu seniorów. Na pozycji lidera w tej kategorii pozostaje nadal Paweł Warszawski, który w Baborówku nie startował. W kategorii Juniorów, pod nieobecność dotychczasowej liderki Aleksandry Grzybkowskiej, na prowadzenie wysunął się Aleksander Kadłubowski zdobywając 26 punktów.

Juniorzy Młodsi nie zdobywali punktów podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko, natomiast w tej kategorii wiekowej rywalizowano tydzień wcześniej podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży,  która odbyła się w Facimiechu. Miejsce pierwsze w tej grupie wiekowej zajmuje nadal Julia Elzanowska, drugie Mateusz Sarnecki, a trzecie Zuzanna Leśniak.
Niestety dotarła do nas bardzo smutna wiadomość, iż kolejna eliminacja Pucharu Polski WKKW, która miała odbyć się w Sopocie w dniach 3-5.08.2012 została odwołana. Wszystkich zawodników i sympatyków Pucharu Polski WKKW zapraszamy na eliminację do Jaroszówki, która odbędzie się w dniach 01-02.09.2012.