Home Jeździectwo Wyniki ZT-A,B Lgota, 28-29.04.2012
02 | 07 | 2024

ZT-A,B Lgota, 28-29.04.2012 Drukuj Email
Jeździectwo - Wyniki

W dniach 28-29 kwietnia 2012 roku rozegrano w Stajni „Hiromacja” w Lgocie k/ Częstochowy (woj. śląskie) zawody towarzyskie w ujeżdżeniu i skokach przez przeszkody. W sobotnich zmaganiach ujeżdżeniowych zawodnicy rywalizowali w dwóch konkursach –  klasy L-4 oraz P-1. Zawodom towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda. Zgromadzona publiczność oklaskiwała i mocno kibicowała wszystkim uczestnikom. Na najlepszych oprócz floo czekały również medale i dyplomy. Dla zwycięzców Organizatorzy ufundowali pamiątkowe puchary.  Sędzią głównym zawodów był Leszek Mazurkiewicz – sędzia ujeżdżenia drugiej klasy.

Zawody rozpoczął konkurs klasy L-4, w którym wystartowało 14 par. Zwyciężyła Katarzyna Kubicka na koniu Baljest (LKJ Ochaby) z wynikiem 60,9 %. Drugie miejsce zajęła Dominika Witczak na Hektorze (Stajnia Apollo) – 59,3 %. Na najniższym stopniu podium znalazła się Jagoda Sygnet i Czar (CSJ Equestro Łódź) z rezultatem 59,2 %.

W konkursie klasy P-1, w którym oglądaliśmy 8 przejazdów – triumfowała reprezentantka Gospodarzy – Estera Kuban na Day Dream. Wynik tej pary to: 61,7 %. Na medalowych miejscach znalazły się ponadto: Agata Sośniak i Bal (Stajnia Biały Centaur) oraz Katarzyna Kubicka i Baljest (LKJ Ochaby).
W niedzielnych zawodach skokowych rywalizowano w pięciu konkursach – od 40 cm do klasy P (110 cm).

Pierwszy konkurs był wyjątkowy – do boju stanęły bowiem dwa kuce szetlandzkie – Karmelek i Śnieżka wraz z ich dzielnymi zawodniczkami – Dominiką Doległo oraz Olą Grahl – w barwach Paczółtowice Equestrian Centre. Obie bardzo się starały i bez problemu ukończyły niełatwy parkur konkursowy. Dekoracji dokonał wyjątkowy gość naszych zawodów -  Pan Tadeusz Głoskowski – wieloletni Dyrektor Stadniny Koni w Skrzydlowie.

W konkursie 60 cm dokładności bez rozgrywki oglądaliśmy 26 zawodniczek, spośród których 13 ukończyło przejazd bez punktów karnych.

W konkursie klasy LL dokładności z natychmiastową rozgrywką wystartowało 18 par. Do rozgrywki zakwalifikowało się 9 z nich. Zwyciężyła reprezentantka Gospodarzy – Karolina Kaniowska na Dropie przed Dominiką Witczak na Szansie i Agatą Recha na Jantarze HS
(obie Stajnia Apollo).

W konkursie klasy L – zwykłym – oglądaliśmy 14 przejazdów. Zwyciężyła Patrycja Opala i Laki. Miejsce drugie przypadło Patrycji Szota na Akwizycji (obie KJ „Laredo” Częstochowa). Na trzecim uplasowała się Monika Klama i Jaspis.

W najwyższym konkursie dnia – klasy P – szybkości - mimo jednej zrzutki najlepsza okazała się Anna Stachura i Marsylia z KJ „Laredo”. Bezbłędny przejazd dał srebrny medal Monice Klama i Jaspisowi. Po brązowy medal pojechała Patrycja Opala i Laki z KJ „Laredo”.

Wszechstronni jeźdźcy rywalizowali ponadto w dwóch kategoriach w tzw. „małym WKKW” – czyli kombinacji ujeżdżenia ze skokami.
W kategorii „B” – zwyciężyła Emilia Najman na Wicherku (Stajnia Hiromacja) przed Aleksandrą Organ na Jodełce (Stajnia Apollo) i Aleksandrą Morawską na Profusie (Stajnia Biały Centaur).

Złoty medal i puchar w kategorii „A” z rąk Sędziego odebrała reprezentantka Gospodarzy Wiktoria Bobrzyk. Srebrny medal dla Agaty Świąć (obie na Wicherku). Brąz dla Pauliny Rudzińskiej i Bilmaxa AA (Stajnia Biały Centaur).

Zawodnikom, Trenerom i wszystkim zgromadzonym widzom serdecznie dziękujemy za przybycie i wspólną zabawę. Już dziś zapraszamy wszystkich na kolejne zawody ujeżdżeniowo-skokowe planowane na przełomie maja i czerwca.