konie,
Home Jeździectwo Wyniki Kaźmierczak, Dubiel, Sypień liderami przed zawodami finałowymi.
02 | 07 | 2024
Menu:
Działy
Polecamy:

Kaźmierczak, Dubiel, Sypień liderami przed zawodami finałowymi. Drukuj Email
Jeździectwo - Wyniki

Do finałowych zawodów z cyklu „Developres Otwarty Puchar Podkarpacia 2011” w skokach  przez przeszkody pozostał zaledwie miesiąc.  Podczas  piątej,  a  zarazem  ostatniej  kwalifikacji  w  Głogowie  Małopolskim  nastąpiło  wiele  zmian  w  rankingach  w  kategorii  złotej  i  srebrnej.  Gospodarzem  tej  imprezy  był    KJ  „Leśna  Wola”,  który  organizowali  już  III  kwalifikację  pod  koniec  lipca.  Do  dwudniowych  zmagań  (10-11  września)  zostało zgłoszonych 46 zawodników, którzy wystartowali na ponad 60 koniach.   Najważniejszy  konkurs   w  kategorii  złotej    odbył  się  punktualnie  o  godzinie  15  przy  licznie
zgromadzonej  publiczności.  Gospodarz  toru  pan  Jozef  Bechera  ze  Słowacji  zaproponował  bardzo  trudny parkur składający się z 11 przeszkód i 14 skoków. Jako jedyny  bezbłędnie ten parku pokonał  Adam Kaźmierczak na koniu Zafiera G (KJ „Leśna Wola”), który jednocześnie awansował z odległej 9  pozycji  w  rankingu  na  pozycję  lidera.  Miejsce  drugie  po  jednym  błędzie  zajął  Łukasz  Kut  na  koniu  Aktyw i tym samym wskoczył  z pozycji 6  na 2 ex-equo razem z Robertem Uchwatem, który z kolei  zajął  dopiero  siódmą  pozycję  w  konkursie.  Miejsce  trzecie  przypadło  Sławomirowi  Uchwatowi  (JKS  „Pogórze) , który startował na koniu Cargo. (spadek z pozycji 2 na 5).

Kategoria  srebrna  to  bardzo  udany  występ  Mariki  Dubiel,  która  zajęła  pozycję  pierwszą  i
drugą  w  konkursie  i  tym  samym  powróciła  na  pozycję  lidera  (z  miejsca  2  na  1).  Drugie  miejsce  w
klasyfikacji pucharowej a trzecie w konkursie dla Mileny Pelc na koniu Enjoy (JKS „Pogórze”), która
zaliczyła  wysoki  awans  z  pozycji  13  na  5.  Miejsce  trzecie  (  w  pucharze)  przypadło  również  dla
reprezentantki JKS „Pogórze” – Moniki Medygrał, która startowała na klaczy Elita (awans z 15 na 10.)

W  kategorii  brązowej,  która  była  najliczniejszą  grupą  (startowało  29  par)  aby  znaleźć  się  w
pierwszej 16-tce należało pokonać trudny wraz z natychmiastową rozgrywką bezbłędnie. Najlepsza w
tej grupie okazała się niezawodna Sylwia Sypień  (UKS „Pegaz), która wraz ze swoim koniem Quick
Aqua  po  raz  czwarty  z  rzędu  wygrała  tą  kategorię  i  jest  niezagrożoną  liderką  przed  finałowymi
zawodami. Miejsce drugie zarówno w rankingu jak i w konkursie zajmuje Magdalena Wróbel (awans z
4   miejsca)   z   JKS   Pogórze.   Miejsce   trzecie   w   pucharze   zajmuje   obecnie   Edyta   Wajda   z   UKJ
„Fort”Łuczyce  (spadek z 2 na 3 miesjce). Bardzo dobrze spisał się również Maciej Florek, który tym
razem startował na koniach Amaretto i Baby Love poprawiając swój dorobek punktowy o 4 punkty i
pozostał na 6 pozycji w rankingu.

8-9 października to termin rozgrywania zawodów finałowych. Może w nich wziąć udział każdy
zawodnik który przez pół roku zdobył przynajmniej jeden punkt rankingowy. Gospodarzem imprezy
będzie  JKS  „Pogórze”   a  gospodarzem  toru  Szymon  Tarant.  Już  dziś  zapraszamy  na  to  wielkie