Home Jeździectwo Wyniki Mistrzostwa Okręgu Zachodniopomorskiego - Łobez, 20-21.08.2011
02 | 07 | 2024

Mistrzostwa Okręgu Zachodniopomorskiego - Łobez, 20-21.08.2011 Drukuj Email
Jeździectwo - Wyniki

W dniach 20-21 sierpnia 2011r. na terenie SBS Stada Ogierów w Łobzie odbyły się Zawody Regionalne i Mistrzostwa Okręgu Zachodniopomorskiego w skokach przez przeszkody, oraz w ujeżdżeniu. W ramach zawodów regionalnych w sobotę rozegrano konkursy w klasach L, P, N i C. W klasie N wystartowało 15 par. Zwyciężył Marcin Matelski i Casius z KJ Bonin, wyprzedzając Marka Lewickiego na Fokusie z KJ Czahary Pogorzelica i Natalię Łangowską na Sensu Stricte z JKS Tornado Szczecin. Marcin Matelski wygrał również konkurs zwykły klasy C  na Faworycie, a Natalia Łangowska była druga na Sensu Stricte. W niedzielę w klasie P wystartowało 15 par. Zwyciężył Sławomir Polikowski na Milce z JKS Agro-Pol Trzebiatów. Drugie miejsce zajęła Anna Krupska na Hektorze z KJ Neksico Karlino, a trzecie Tomasz Jasiński na Onassis (bpk.). W konkursie klasy N, wystartowało 15 par. Zwyciężyła Natalia Łangowska na Sensu Stricte, przed Sławomirem Polikowskim na Milce i Agatą Kruszyniewicz na For Queen z JKS Tornado. W sobotę w ramach Mistrzostw Okręgu zostały rozegrane półfinały juniorów młodszych w kategorii kuce i konie, juniorów, młodych jeźdźców i seniorów. W niedzielę rozegrano konkursy finałowe.  Finały juniorów młodszych na kucach i koniach zostały rozegrane na przeszkodach o wysokości 80cm (kuce), 100cm (konie) na zasadach konkursów na styl jeźdźca.

W kategorii juniorów młodszych – kuce Mistrzynią Okręgu została Monika Franczak na Idylli z KJ  Koński Gaj Tanowo.  Drugie miejsce przypadło Ulzen Chester na Forest Champion z JKS Tornado Szczecin, a trzecie Zuzannie Januszewskiej na Tango z LKS Dragon Nowielice. . W kategorii juniorów młodszych – konie Mistrzynią Okręgu została Anna Kopeć na Sauronie z KJ Contendros Barlinek. Drugie miejsce zdobyła Marcelina Maryńczak na Tarze (bpk.), a trzecie Katarzyna Buiłek na Cyrkonii (bpk.). Finał juniorów został rozegrany na parkurze o wysokości przeszkód 125 cm. Mistrzem Okręgu w kategorii juniorów został Tomasz Jasiński na Canaletto (bpk.), wice mistrzów wyłoniła dopiero rozgrywka pomiędzy trzema parami, które uzyskały taki sam wynik. Ostatecznie drugie miejsce wywalczył Kamil Kuryło na Ominie z LKS Dragon Nowielice, a trzecie Katarzyna Jankowska na Aladinie z JKS Equus Szczecin.  W kategorii młodych jeźdźców tytuł mistrzowski przypadł Janowi Bobikowi, który jako jedyny przez dwa dni rozgrywek zachował wynik 0 punktów karnych. Drugie miejsce z 4 punktami z II nawrotu zdobył Jacek Polikowski na Uliskuiken z JKS Agro-Pol Trzebiatów, a miejsce trzecie z wynikiem 8 punktów Damian Ostręga i Comma z KJ Cavallo Szczecin. W konkursie finałowym seniorów wystartowało 20 par. Był to konkurs dwunawrotowy. W pierwszym nawrocie wystartowali wszyscy zawodnicy. W drugim nawrocie prawo starto uzyskało 10 zawodników na wybranym przez siebie koniu i zawodnicy startowali w odwrotnej kolejności do zajmowanych miejsc. Wysokość przeszkód wynosiła 135 cm. Mistrzem Okręgu w kategorii seniorów została Natalia Łangowska na Un Diablo z JKS Tornado, która jako jedyna zachowała wynik 0 punktów karnych. Po drugim nawrocie trzech zawodników miało wynik 4 punktów. W rozgrywce o srebrny i brązowy medal największą odpornością psychiczną wykazał się Marcin Matelski na Calmie z KJ Bonin, który pokonał parkur bezbłędnie. Barbara Jankowska na Dalii z wynikiem 4 punktów zdobyła brązowy medal, a Adam Nicpoń  z 9 punktami znalazł się poza podium.  Podsumowując należy podkreślić, że zawodnicy biorący udział w Mistrzostwach Okręgu reprezentowali dobry poziom sportowy. Żałować należy, że zabrakło na Mistrzostwach kilku dobrych zawodników, ale widocznie w tym terminie mieli zaplanowany udział w innych zawodach. Komisja sędziowska pracowała w składzie: Jacek Świerkowski – Sędzia Główny, oraz Jacek Jezierski, Marek Chojnacki, Halina Jezierska, Zbigniew Herka. Sędziami stylu byli Janusz Bobik i Stanisław Jasiński. Gospodarzem toru był Arkadiusz Weckwert.  Podziękowania za sprawny przebieg Mistrzostw Okręgu należą się Pani Sylwii Banaś, która z ogromnym zaangażowaniem czuwała nad całością.

W załączeniu foto: (aotor: Zofia Halina Jezierska)

Zwycięzcy Mistrz. Okręgu Młodych Jeźdźców - Jan Bobik, Jacek Polikowski i Damian Ostręga

Zwycięzcy Mistrz. Okręgu Seniorów - Natalia Łangowska, Marcin Matelski, Barbara Jankowska

Zwycięzcy Mistrz. Okręgu Juniorów Młodszych - kuce - Monika Frańczak, Ulzen Chester, Zuzanna Januszewska

Zwycięzcy Mistrz. Okręgu Juniorów - Tomasz Jasiński, Kamil Kuryło, Katarzyna Jankowska

Zwycięzcy Mistrz. Okręgu Juniorów Młodszych - konie - Anna Kopeć, Marcelina Maryńczak, Katarzyna Buiłek