Home Jeździectwo Wyniki Ponad 4000 skoków oddali zawodnicy pucharu Podkarpacia.
26 | 09 | 2024

Ponad 4000 skoków oddali zawodnicy pucharu Podkarpacia. Drukuj Email
Jeździectwo - Wyniki

To  już  czwarta  odsłona  Pucharu  Podkarpacia  w  skokach  przez  przeszkody.  Dynamicznie  rozwijająca  się  liga  jeździecka  skupia  wokół  siebie  kolejnych  adeptów  sztuki  jeździeckiej.  Podczas  zawodów  w  Gliniku  Zaborowskim  13-14  sierpień  zobaczyliśmy  całą  plejadę  amazonek  i  jeźdźców.  Wśród  nich  nie  zabrakło  liderów  poszczególnych  kategorii.  Jeźdźcy  reprezentowali  województwa:  świętokrzyskie,  śląskie,  małopolskie,  pomorskie  (specjalnie  dla  Pucharu   Maciej  „Gleba”  Florek),  lubelskie, mazowieckie, podkarpackie oraz Słowację.  Podczas   czwartej   kwalifikacji   przekroczona  została  liczba  100  par  sklasyfikowanych  w  rankingu  „Developres  Otwarty  Puchar  Podkarpacia”  .  Zawodnicy oddali łącznie przez cztery kwalifikacje 4132 skoki pokonując przy tym dystans ponad 100  km.

Przy  pięknej  słonecznej  pogodzie  odbyły  się  kwalifikacje    we  wszystkich  trzech  kategoriach.  W  najważniejszej z  nich  zwyciężył  Robert  Uchwat  na  koniu  Giorgio  W  z  JKS”Pogórze”.  W  pokonanym  polu pozostawił zwycięzcę poprzedniej edycji Pucharu Podkarpacia Katarzynę Uchwat(awans z pozycji  12 na 8) oraz  Katarzynę Darłak – która awansowała z pozycji 9 na 2.

Kategoria  srebrna  miała  bardzo  emocjonującą  rozgrywkę  do  której  awansowało  6  par.  Najszybsza  była zawodniczka Gabriela Duszkiewicz na koniu Casablanca, która po raz drugi wygrała kwalifikację  co daje jej pozycję lidera. Na miejscu drugim uplasowała się zawodniczka FKJK Zatoka – Anna Styczeń  na koniu Turbud Oquidama, która przegrała o jedyne 0,03s! Bardzo blisko zwycięstwa była również  Marika  Dubiel  na  koniu  Collina,  która  pokonała  parkur  w  czasie  33,58  s  czyli  o  0,3  wolniej  od  zwycięzcy.

Kategoria  brązowa  –  towarzyska  zgromadziła  największą  grupę  uczestników  –  33  pary.  Tutaj  nie  zawiodła liderka i po niesamowitych skrótach po raz trzeci zwyciężyła pucharze Podkarpacia.  Sylwia  Sypień na koniu Quick Aqua z UKJ Pegaz wyprzedziła 21 zawodników, którzy startowali w rozgrywce, i  jako jedyna zeszła poniżej 30 sek. Miejsce drugie przypadło młodziutkiej 14 letniej amazonce z UKJ  „Fort”   Łuczyce   Edycie   Wajda   na   koniu   Dekster.   Miejsce   trzecie   dla   debiutującej   Aleksandry  Frankowskiej z KJ „Stangret”  Kielce, która startowała na koniu Boston.  Maciej „Gleba”  Florek bardzo  dobrze     prezentował       się   w    konkursach      wstępnych       wygrywając        jeden    z  nich.    W    konkursie  kwalifikacyjnym  z wynikiem  33,02s  zajął  8  miejsce.  Dzięki  tak  wysokiej  pozycji  awansował  o  jedno  miejsce w rankingu i obecnie zajmuje pozycję szóstą.

Jeszcze  tylko  jedna  kwalifikacja  10-11  września  w  KJ  „Leśna  Wola”  w  Głogowie  Małopolskim,  a  później zawody finałowe 8-9 października w JKS „Pogórze” w Gliniku Zaborowskim.

Zobacz:

Kategoria  I miejsce Sylwia Sypień, II miejsce Edyta Wajda, III miejsce Aleksandra Frankowska

Kategoria srebrna: I miejsce Gabriela Duszkiewicz, II miejsce Anna Styczeń, III miejsce Marika Dubiel

Kategoria złota: I miejsce Robert Uchwat, II miejsce Katarzyna Uchwat, III miejsce Katarzyna Drałak