Home Jeździectwo Wyniki Otwarty Puchar Podkarpacia 2011
02 | 07 | 2024

Otwarty Puchar Podkarpacia 2011 Drukuj Email
Jeździectwo - Wyniki

I kwalifikacja rozgrywana była 8 maja w JKS „Pogórze” w Gliniku Zaborowskim. Na starcie w konkursach pucharowych stanęło do walki 63 zawodników na  80 koniach.  Przyjechali zawodnicy z pięciu  wojewódzkich związków jeździeckich: śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, podkarpackiego oraz ze Słowacji. W poszczególnych kategoriach walka była bardzo wyrównana. W najtrudniejszym konkursie zawodów, w kategorii złotej do pokonania był bardzo wymagający parkur składający się z 12 przeszkód 15 skoków. Gospodarz toru pan Marek Misakiewicz na dystansie 500 m zaproponował potrójny i podwójny szereg, rów z wodą, dwie linie z trzech przeszkód. Do rozgrywki zakwalifikowało się 13 par. Jako ostatni w rozgrywce wystartował Michał Kaźmierczak na koniu Pegas- zawodnik KJ „Leśna Wola”. Wykonał on wszystkie możliwe skróty w czasie 31,63s. i tym samym zwyciężył w kategorii złotej. Długo w konkursie prowadziła Joanna Pomiankowska KJ Stangret Kielce na koniu Subiekt z czasem 32,61s ostatecznie zajmując drugą lokatę. Zwycięzca poprzedniej edycji pucharu Podkarpacia Katarzyna Uchwat z JKS „Pogórze”  z czasem niespełna 0,03 s wolniejszym zajęła pozycję trzecią. Kolejne pozycje zajęli: Robert Uchwat, Katarzyna Darłak, Adam Kaźmierczak.

W kategorii srebrnej do rozgrywki awansowało tylko 8 par. Parkur zdecydowanie najszybciej pokonała Aleksandra Nucia z WKJ Lublin na klaczy Dominacja, wyprzedzając  Gabrielę Duszkiewicz na koniu Casablanca i Marikę Dubiel „AZS  WSIZ Rzeszów” na klaczy Collina.
W kategorii brązowej aby być w premiowanej najlepszej 16-tce należało przejechać parkur podstawowy i rozgrywkę bezbłędnie i bardzo szybko. Ta kategoria należała do trzech amazonek. I miejsce Magdalena Wróbel z JKS „Pogórze”, II miejsce Róża Dominik z KJ „Połoniny”, a III miejsce przypadło Agacie Majka z AZS WSIZ Rzeszów. Gwiazda zawodów Maciej „Gleba” Florek (zwycięzca pierwszej edycji YCD) po bezbłędnym przejeździe w konkursie podstawowym i rozgrywce wywalczył VIII pozycję.
Zapraszamy na kolejną kwalifikację do LKJ Zabajka 26 czerwca.