Home Jeździectwo Wyniki HZR-A Jaszkowo, 5-6.02.2011.
01 | 07 | 2024

HZR-A Jaszkowo, 5-6.02.2011. Drukuj Email
Jeździectwo - Wyniki

W drugich tegorocznych zawodach regionalnych w Jaszkowie pierwszego dnia wystartowało ponad 120 par. Dwa najtrudniejsze sobotnie konkursy (NiC) wygrała amazonka KJ Sawanna Konin Ewelina Dulewicz. Szczególnie zacięta walka miała miejsce w klasie N gdzie z 43 startujących par 12 ukończyło parkur bezbłędnie z czego trzy 10 przeszkód ustawionych na dystansie 430 metrów pokonało w czasie poniżej 65 sekund. Za Eweliną Dulewicz uplasowali się Krzysztof Tarasek z Koncepty Szczecin i Leszek Gramza z KJ Agro-Handel Śrem. W klasie C pozycję II i III zajął Łukasz Troszczyński z CH Jaszkowo. W drugim dniu zawodów w Jaszkowie najliczniej obsadzonym konkursem była klasa N. Wystartowało w niej 49 par, a parkur bezbłędnie pokonało 20 z nich. Był to konkurs zwykły, a niełatwy parkur kończył się potrójnym szeregiem, stąd szybka i krótka jazda wymagała pełnej perfekcji. Na dystansie 430 metrów przy 10 przeszkodach rewelacyjne czasy poniżej 50 sekund „wykręciły” trzy pary. Najszybszy okazał się Krzysztof Tarasek z KJ Koncepta Szczecin na koniu Voltaccia, którego to właścicielem jest Witold Jakubiec. Ta sześcioletnia klacz to córka holsztyńskiego ogiera Limbus (po Landgraf), który dał już wiele wspaniałych koni, w tym chodzącego bezbłędnie konkursy Grand Prix w Polsce pod Dawidem Kubiakiem – Limbo. Na drugie pozycji w tym konkursie uplasował się reprezentant gospodarzy Łukasz Troszczyński na siedmioletnim koniu Legius (po hanowerskim Litas-Star), a na trzecim para, która triumfowała w sobotę – Ewelina Dulewicz na Bacardi (Sawanna Konin).

W najwyższym konkursie klasy C rozegranym na tym samym parkurze zawodnicy jeździli znacznie spokojniej. Konkurs ten wygrał reprezentant KJ Agro-Handel Śrem Krzysztof Mikołajczak na koniu Vloret , druga była Ewelina Dulewicz na Bacardi, a trzeci kolejny z zawodników najliczniejszego i najlepszego jeździeckiego klubu w Polsce – Marcin Bętkowski na Udoli B. Tylko te trzy pary pokonały 12 przeszkód o wysokości 130 cm bez punktów karnych. Z kolei w konkursie numer 10 na wysokości przeszkód 110 cm najlepsza okazała się młodziutka amazonka reprezentująca barwy CH Jaszkowo – Monika Hojna na koniu Jasyr, która wyprzedziła dobrze spisującego się na tych zawodach Bartosza Królika na koniu Malaga (w sobotę pozycja 2. w klasie P i 4. W klasie N) i Agatę Szymoniak na koniu Capris. Kolejne zawody w Jaszkowie odbędę się w dniach 25 – 27 lutego. Będą to zawody dzieci i młodzieży połączone z zawodami regionalnymi w klasach LPN.