Home Jeździectwo Wyniki Puchar Polski WKKW po pierwszej eliminacji.
01 | 07 | 2024

Puchar Polski WKKW po pierwszej eliminacji. Drukuj Email
Jeździectwo - Wyniki

W  weekend podczas międzynarodowych i krajowych zawodów na terenie Ośrodka Sportów Konnych Społowicz-Jaroszówka odbyła się I Eliminacja Pucharu Polski WKKW w sezonie 2016. Zawodnicy rywalizowali o punkty rankingowe w sześciu konkursach zawodów WKKW od LL do CIC2*. W kategorii Seniorów pierwszym liderem został Kamil Rajner z SCSJ Coval-Biały Bór, który zwyciężył w najtrudniejszym konkursie zawodów CIC2* na koniu Lassban Radovix -  oraz w konkursie CIC* na koniu Libertina. Na drugim miejscu w tej kategorii jest Mariusz Kleniuk reprezentujący klub LKJ Hippologia Strzegom, który zajął 2 m-ce w konkursie CIC2* (jako jedyny nie przekroczył normy czasu w próbie terenowej), a trzecie miejsce zajmuje Paweł Spisak z JKS Dako-Galant Skibno. W kategorii Juniorów prowadzi Małgorzata Cybulska z SKJ Sopot, która na koniu    Chenaro 2 zajęła drugie miejsce w konkursie CIC*, drugie miejsce zajmuje reprezentant gospodarzy Marcel Dul, a miejsce trzecie zajmuję Julia Elzanowska, która wystartowała na nowym koniu Lucky Comeback z SJ Baborówko. Liderem w kategorii Juniorów Młodszych (14-15 lat) jest Martyna Kucharska (KJ Jaroszówka), a w grupie Młodzików (11-13 lat) Karolina Ślązak, natomiast w kategorii Amatorów (osoby powyżej 18 roku życia, którym w karierze jeździeckiej nie została przyznana II klasa sportowa WKKW i nigdy nie startowali w konkursie wyższym niż CNC P) pierwszą liderką w tym sezonie została Paulina Polonis. II Eliminacja Pucharu Polski WKKW odbędzie się już za 2 tygodnie w dniach 29.04-01.05  na terenie Hipodromu Sopot. Zapraszamy na majówkę do Sopotu! Zobacz rankingi: