Home Jeździectwo Wyniki CAVALIADA Warszawa rewelacyjna dla Polaków
Działy
Polecamy:

CAVALIADA Warszawa rewelacyjna dla Polaków Drukuj Email
Jeździectwo - Wyniki

Zwycięzcą najważniejszego konkursu warszawskiej CAVALIADY – GRAND PRIX, z rozgrywką (160 cm), FINAŁ CEL FEI WORLD CUP™, FEI RANKING, FINAŁ CAVALIADA TOUR 2015/16 pod patronatem Prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich, o nagrodę PKO Banku Polskiego został Jarosław Skrzyczyński na koniu CRAZY QUICK. Gospodarz toru Marco Hesse ustawił trudny parkur, stąd do finałowej rozgrywki zakwalifikowało się czterech zawodników, ale wśród nich były aż dwie pary z Polski. Konkurs ukończyło 32 zawodników. Drugie miejsce zajęła Sandra Piwowarczyk-Bałuk (SK Ciekocinko), a trzecie reprezentantka Węgier Mariann Hugyecz.

Finał LEC Pucharu Świata

Wyniki finałowego konkursu zadecydowały o kwalifikacji trzech zawodników do Pucharu Świata. CAVALIADA przyniosła szczęście Polakom, ponieważ aż dwóch rodaków uzyskało prawo startu w Pucharze Świata. Na pierwszym miejscu rankingu znalazł się Jarosław Skrzyczyński (Agro Handel). Dotychczasowy lider rankingu Michał Kaźmierczak zajął drugie miejsce, tym samym po raz drugi uzyskał prawo startu w zawodach w Goeteborgu. Trzecim zakwalifikowanym zawodnikiem jest Mariann Hugyecz z Węgier.

Finał CAVALIADA Tour

Jeździecki cykl zawodów w skokach przez przeszkody CAVALIADA Tour, to jedyne w Polsce wydarzenie autoryzowane przez FEI. Zwycięzcą Cavaliada Tour 2015/2016 został po raz trzeci Jarosław Skrzyczyński (Agro-Handel). Drugi był Mściwój Kiecoń (Agro-Handel), a trzecia Sandra Piwowarczyk-Bałuk (SK Ciekocinko). Zwycięzcą wśród młodych jeźdźców do 21 lat był Andrzej Opłatek (KJ HEAA).

Mała Runda

Konkurs Małej Rundy z przeszkodami o wysokości 135 cm o nagrodę firmy Eveline, który rozpoczął ostatni dzień jeździeckich zmagań podczas Cavaliady Tour w Warszawie również należał do Polaków. W konkursie wystartowało 66 par. Pierwsze miejsce ex aequo zajęli  Hubert Kierznowski (KJ Kietlów) na Darinosa C oraz Krzysztof Ludwiczak (KJ HEAA) i No Limit 60 zawodnicy pokonali drugą fazę konkursu w identycznym czasie 28,36 s. Trzecie miejsce wywalczyła Dalia Lehmann (Lehmann  Sport  Horses  Sp. z o.o. ) na Quitoki.

KPMG Dressage Cup

W finale ujeżdżenia KPMG Dressage Cup zaszczytne pierwsze miejsce zajęła Gabriela Jaworska-Mazur na koniu Zimba uzyskując wynik (71,958%), drugie przypadło Ewie Hamkało na ogierze Vivaldi (71,708%). Na trzeciej pozycji uplasowała się Paula Mańczak wraz z wałachem Williams Junior (65,083%).

Warszawską CAVALIADĘ odwiedziło 19 tysięcy osób, a w całym cyklu CAVALIADA Tour 69 tysięcy miłośników jeździectwa. Organizatorem cyklu były Międzynarodowe Targi Poznańskie.