Home Jeździectwo Wyniki Cavaliada Warszawa: Niespodziewany zwycięzca finału CLAAS Eventing Tour
01 | 07 | 2024

Cavaliada Warszawa: Niespodziewany zwycięzca finału CLAAS Eventing Tour Drukuj Email
Jeździectwo - Wyniki

W drugim dniu Cavaliady Warszawa poznaliśmy zwycięzcę konkursu dużej rundy z rozgrywką o wysokości przeszkód 150 cm - Finał Pucharu Świata Ligi Europy Centralnej FEI Ranking, Memoriał Eryka Brabeca pod patronatem Polskiego Związku Jeździeckiego o nagrodę firmy Andrewex.  Na parkurze można było podziwiać jeźdźców ze światowej czołówki. Publiczność miała okazję obejrzeć 43 przejazdy. Poziom konkursu był bardzo wysoki, do rozgrywki z czystym kontem zakwalifikowało się pięciu zawodników. Trzech reprezentantów Niemiec, reprezentant Polski i zawodnik z Litwy. Jedyny bezbłędny przejazd w rozgrywce w czasie 39,16 s należał do zawodnika z Niemiec Philippa Schobera na klaczy Quinta 106, który został zwycięzcą konkursu Dużej Rundy. Na drugim miejscu znalazł się Felix Hassmann dosiadający ogiera Horse Gym’s Balzaci pokonując parkur w czasie 37,49 s z jedną zrzutką. Paul Wiktor wywalczył trzecie miejsce w konkursie ( 39,29 s.) z 4 pkt karnymi. Po konkursie zaliczanym do Finału Pucharu Świata Ligi Europy Centralnej, Michał Kaźmierczak jest cały czas na prowadzeniu rankingu LEC. Jak na razie w pierwszej trójce, która zakwalifikuje się do Goteborga jest jeden Polak. Jarosław Skrzyczyński ma tyle samo punktów co Węgierka Mariann Hugyecz.

W rankingu CAVALIADA Tour liderem w klasyfikacji seniorów jest Mściwoj Kiecoń. Na drugim miejscu, po zwycięstwie w dużej rundzie, awansował Niemiec Philipp Schober, a na trzecim bez zmian jest Łukasz Koza. W klasyfikacji zawodników do lat 21 prowadzi Andrzej Opłatek.

Po emocjach w Poznaniu i Lublinie, w konkursie finałowym w Warszawie o nagrodę firmy CLAAS Polska zwyciężył Łukasz Kaźmierczak (SKJ Sopot) i to wygrana przypieczętowało zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Drugi w konkursie był zawodnik KJ Racocki Jacek Gałczyński na koniu Promesa. Trzecie miejsce zajęła reprezentująca również SKJ Sopot Katarzyna Kokowska z klaczą Rozalie.  W klasyfikacji generalnej na drugim miejscu uplasowała się Katarzyna Kokowska. Trzecie miejsce zgarnął ambasador CLAAS Eventing Tour – Paweł Warszawski, pomimo tego, że dzisiaj nie zakwalifikował się do drugiej tury.

Zwieńczeniem piątku był konkurs PZU VENUS vs. MARS pod patronatem Prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich, o nagrodę PZU. W Warszawie wygrał Mars – Paweł Jurkowski. Widzowie śledzili rywalizację między zawodniczkami a zawodnikami. Parkur podzielono na dwie części. Do rywalizacji przystąpiło 16 par. Finał rozegrał się między zawodnikiem z Polski, a reprezentantem Holandii. Zwycięstwo w konkursie PZU Venus vs Mars, bez punktów karnych zapewnił sobie Paweł Jurkowski na klaczy Espresso. Drugie miejsce wywalczył Wesley Mulder na klaczy For a Dream. Trzecie miejsce ex aequo zajęli Paulina Endraszka na klaczy Gracja i Jan Bobik na ogierze Farmer.