Home Jeździectwo Wyniki Cavaliada Warszawa: Rekord w Potędze Skoku pobity
Działy
Polecamy:

Cavaliada Warszawa: Rekord w Potędze Skoku pobity Drukuj Email
Jeździectwo - Wyniki

Pierwszy dzień CAVALIADY Warszawa zakończył emocjonujący konkurs PGNiG Potęga Skoku pod patronatem NC+, o nagrodę PGNiG, do którego przystąpiło 9 par. Pobito rekord stolicy, który od dzisiaj wynosi 2,05 m. Z pewnością był to najbardziej wyczekiwany konkurs dzisiejszego dnia rozgrywany podczas Cavaliady Tour w Warszawie. 9 par wystartowało w konkursie PGNiG Potęga Skoku pod patronatem NC+. Zawodnicy walczyli o nagrodę PGNiG. Trybuny wypełnione były po brzegi jeździecką publicznością. Konkurs rozpoczął się od przeszkód o wysokości 170 cm. 8 zawodników pokonało parkur bez punktów karnych. O 15 cm podniesiono mur w drugiej rundzie. Wszyscy zawodnicy pokonali tę wysokość bezbłędnie. W trzeciej turze wysokość muru wynosiła 195 cm. Do następnego etapu zakwalifikowało się 4 zawodników z Polski i ulubieniec publiczności z Rosji Vladimir Beletskiy, w tej części konkursu wysokość muru wyniosła 205 cm. Kolejne miejsce ex aequo zajął Jan Bobik (LKS Dragon - Stadnina Koni Nowielice) na klaczy Santisa i Mateusz Kiempa (Centrum Szkolenia Jeździeckiego COVAL Biały Bór) na klaczy Jalandahar.

Królowa CAVALIADY
W pierwszym z trzech konkursów w konkurencji ujeżdżenia KPMG Dressage Cup pod patronatem Magazynu Gallop, o nagrodę firmy KPMG zwyciężyła Gabriela Jaworska-Mazur na 12-letnim wałachu Zimba uzyskując wynik 69,123%. Na podium z wynikiem 67,193% drugie miejsce zajęła Ewa Hamkało na ogierze Vivaldi. Miejsce trzecie zdobył młody zawodnik Tomasz Jasiński (66,579%) na 8-letnim Don Corleone. Magdalena Jura na koniu Emilio wywalczyła czwarte miejsce uzyskując wynik 65,351%. Para Paula Mańczak oraz Williams Junior uplasowali się na piątym miejscu (64,386%).

Kwiatek zwycięża
Po pechowych startach w Poznaniu i Lublinie czwartkowy konkurs Halowego Pucharu Polski w Powożeniu 2015/16 pod patronatem Polskiego Związku Jeździeckiego oraz Volkswagen Sobiesław Zasada Warszawa,  o nagrodę MOTOR SHOW wygrał Bartłomiej Kwiatek (SLKS Książ), z czasem 109,86. Z kolei Jakub Szczepaniak (Maestro Samira i Barquero) zdobył drugie miejsce w bezbłędnym przejeździe uzyskując wynik 116,88 pkt.  Trzecie miejsce wywalczył Adrian Kostrzewa z końmi Pluto Prado i Favory Kloe ( 117,51 pkt.) Transmisję z konkursu powożeniowego mogliśmy obejrzeć na Canal+ Sport.

Roszady w rankingu HPP w powożeniu
Zwycięstwo Bartłomieja Kwiatka, Jakuba Szczepaniaka oraz Adriana Kostrzewy zmieniły kolejność w klasyfikacji Halowego Pucharu Polski w Powożeniu. Różnica punktów w pierwszej trójce jest tak nieznaczna, że zwycięzcę poznamy dopiero w sobotę. Aktualnie w rankingu prowadzi Adrian Kostrzewa (KS Idmar Krajkowo) – 96 pkt. Tuż za nim uplasował się najmłodszy zawodnik Jakub Szczepaniak (Merkury Daleszyn) – 94 pkt. Trzecie miejsce rankingu należy do Rafała Wojtacha (SLKS Książ) – 93 pkt.