Home Jeździectwo Wyniki CAVALIADA WARSZAWA 2016
Działy
Polecamy:

CAVALIADA WARSZAWA 2016 Drukuj Email
Jeździectwo - Wyniki

Za nami pierwszy z trzech konkursów Finału Pucharu Świata Ligi Europy Centralnej. Konkurs dużej rundy, pod patronatem portalu Tylko Skoki, o nagrodę IDEAExpo.MTP, wygrał reprezentant Polski Jarosław Skrzyczyński na koniu Ares. Drugie i trzecie miejsca należały do zawodników, którzy nie liczą się w LEC – Philipp Schober na koniu ZANDIGO T S i Wojciech Wojcianiec na QUASI DE KERGANE. Tym samym Mistrz Polski awansował na trzecie miejsce w rankingu Pucharu Świata. Liderem pozostał Michał Kaźmierczak, który dziś oszczędził ogiera Que Pasa i rozważnie pojechał na Woody i zdobył 5 punktów. Drugi w klasyfikacji jest Aleksander Belekhov. Kolejne konkursy w ramach Finały LEC, zaliczane jednocześnie do Cavaliady Tour odbędą się w piątek i niedzielę.
Konkurs małej rundy o nagrodę targów Taropak, który otworzył Cavaliadę w świetnym stylu wygrała Helena Zagała na Countness of Highfields z czasem 50,16 s. Jest to szesnastoletnia zawodniczka, która startuje też w konkurencji WKKW. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Trojańczyk na Kamelocie (54,40 s.), a trzecie Wojciech Wojcianiec na Naccord Melloni (56,12 s.)

Reprezentant Belgii Appelen Jeroen zwyciężył w konkursie Średniej Rundy pod patronatem portalu Equista, o nagrodę Prezesa Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko. Konkurs dwufazowy ukończyło 69 par, z czego w drugiej fazie obejrzeliśmy 27 par. W czołówce znaleźli się reprezentanci Polski. Drugie miejsce zajął Andrzej Opłatek na koniu Light my fire, a trzecie miejsce Marek Lewicki na koniu Codetia VDL.