Home Jeździectwo Wyniki Cavaliada Lublin 2016
Działy
Polecamy:

Cavaliada Lublin 2016 Drukuj Email
Jeździectwo - Wyniki
 Sportowe zmagania sobotniego dnia rozgrywane były przy całkowicie zapełnionych trybunach. Dzień rozpoczął dwufazowy konkurs małej rundy pod patronatem Tylko Skoki, o nagrodę firmy CLASS Polska. W konkursie wzięło udział 74 jeźdźców, natomiast do rozgrywki zakwalifikowało się 22 z nich. Zawodnicy pokonywali 8 przeszkód, oddając 10 skoków na wysokości 120 cm. Najszybciej parkur pokonała Olimpia Wołodkowicz na 15-letnim koniu Granit, co zagwarantowało jej zwycięstwo. Drugie miejsce zdobył Bartosz Goszczyński na 6-letniej klaczy Afira Z. Katarzyna Trojańczyk dosiadająca klaczy Valencia 88 uzyskała trzecią lokatę.

W konkursie Średniej Rundy CSI 2* pod patronem Prezesa Polskiego Związku Hodowców Koni, zawodnicy walczyli o nagrodę Prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych. Wysokość przeszkód wynosiła 135 cm. Na parkurze można było zobaczyć najlepszych zawodników m.in. z Polski, Litwy, Łotwy, Szwecji, Kirgistanu. Pierwsze miejsce w konkursie zajął Jacek Zagór dosiadający 8-letniego wałacha Cuidam De Vrendt. Drugi najlepszy przejazd należał do Aleksejusa Timofejevasa zawodnika z Litwy, który dosiadał konia Italo Van't Dauwhof. Ostatnie miejsce na podium wywalczyła zawodniczka z Polski, Anna Szary Ziebicka na wałachu Norton.

Wojciech Wojcianiec na koniu W NACCORD MELLONI zajął pierwsze miejsce w konkursie Speed&Music pod patronatem Prezydenta Miasta Lublina, o nagrodę Prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich, pod patronatem Radia Eska. Drugi był Maksymilian Wechta na QUINCHELLA, trzeci Hubert Kierznowski i NEVER MIND 22.

W konkursie o nagrodę firmy Volkswagen Autohaus Otto wystartowały cztery zaprzęgi, Na pudle stanęli, w kolejności, Sebastian Bogacz z końmi Parys i Centauria, Jakub Szczepaniak a także Adrian Kostrzewa. Była to już druga rywalizacja w ramach II eliminacji Halowego Pucharu Polski w Powożeniu zaprzęgami parokonnymi. Pozycję lidera utrzymał Rafał Wojtacha, natomiast na drugim miejscu uplasował się ze startą jednego punktu Adrian Kostrzewa.

W Lublinie rywalizowali dziś też mali jeźdźcy w dwóch konkursach Cavaliady Future pod patronatem firmy Torpol, o nagrodę PKO Bank Polski. W pierwszym z nich w kategorii mini rozgrywanym na wysokości 65 cm, wygrała Lea Nuber na Fasolce. Tuż za nią Laura Łapińska na Frankenhoeh’s Mylord. Na trzecim miejscu uplasowała się Dominika Henzel i Bello. W kategorii midi z przeszkodami maksymalnie 80 centymetrów, zwyciężyła Alicja Tomaszewska na Novelli PP. Na drugim miejscu uplasowała się Gabriela Kozłowska na Be My. Sara Patejko straciła do niej 0.23 sekundy, co dało trzecie miejsce. Dzieci walczyły też w sztafecie ze znanymi dorosłymi zawodnikami.  Wygrała trójka w składzie Dominika Henzel na Bello, Aleksandra Osuch na Jacobie, oraz Łukasz Brzóska na Carrera SJ. Drugie miejsce należy do zespołu spod znaku Wenus – Elizy Zawadzkiej na Ferrari, Dominiki Siudzińskiej na Cynamonie oraz Aleksandry Kozaneckiej na Suewinds Amanda. Natomiast trzecie miejsce zajęły – Lea Nauber na Fasolce, Wiktor Larkowski na Nota oraz Gabriela Kozłowska na Be My.

Równocześnie z zawodami sportowymi odbywa się Cavaliada Show i targi sprzętu jeździeckiego.