Home Jeździectwo Wyniki W pierwszym dniu emocje dopisały
01 | 07 | 2024

W pierwszym dniu emocje dopisały Drukuj Email
Jeździectwo - Wyniki
Pierwszy dzień CAVALIADY Poznań przyniósł sporo emocji. Najważniejszym konkursem była duża runda, w której wysokość przeszkód wyniosła 145 cm. W konkursie na punkty i czas pod patronatem magazynu Gallop, o nagrodę firmy Andrewex najlepszy zawodnik pochodził z Francji – Julien Anquetin na 11-letnim koniu QUANAN ROUGE. Drugi najlepszy przejazd tego konkursu w rewelacyjnym czasie należał do Johnnego Palsa zawodnika z Holandii, który dosiadał konia Fernando. Ostatnie miejsce na podium wywalczył zawodnik z Danii, Lars Bak Andersen na klaczy Cyrus L.  Najlepszych 15 zawodników zobaczymy w niedzielnym Grand Prix, a wśród nich będzie na pewno zobaczymy dziewięcioro Polaków. W dwóch początkowych konkursach publiczność usłyszała Mazurka Dąbrowskiego. Konkurs CSI3* nr 1 – małej rundy, pod patronatem GŁOSU WIELKOPOLSKIEGO, o nagrodę firmy Albert Riele wygrał Jarosław Skrzyczyński. Drugie miejsca zajęła reprezentantka Niemiec Jörne SPREHE, a trzecie Belg - Karel COX.

Z kolei Marek Lewicki na CODETIA VDL wygrał konkurs CSI3* nr 2 – Średniej Rundy, pod patronatem Prezesa Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko, o nagrodę IDEAEXPO.MTP. Drugie miejsce zajął również reprezentant Polski - Leszek Gramza na koniu Badorette. W czołówce znalazł się Niemiec - Michael Kölz.

Równie ciekawe sportowe emocje mogliśmy ujrzeć na arenie  B, na której równolegle odbywały się zawody CSI1*, CLAAS Eventing Tour – Halowy Puchar Polski WKKW (próba skokowa i próba ujeżdżeniowa) oraz CSIYH. W zawodach CSI1*, w konkursie Małej Rundy, na punkty i czas o nagrodę firmy Torpol  pierwsze miejsce zajął Krzysztof Prasek (BIJOU). Drugie miejsce zajęła Agata Dahlke, a trzecie Jakub Krzyżosiak.

W CLAAS Eventing Tour, Halowym Pucharze Polski w WKKW po próbie ujeżdżeniowej i skokowej w rankingu na pierwszym miejscu jest para Jan Kamiński – Senior. Na drugim miejscu jest Artur Społowicz, a trzecie miejsce zajmuje Paweł Warszawski na Huzarze.

Również w pierwszym dniu CAVALIADY licznie zgromadzona publiczność obejrzała wieczorne sportowe show. Przy gorącym dopingu kibiców, Adrian Kostrzewa (KS Idmar Krajkowo) wygrał pierwszą eliminację Halowego Pucharu Polski w Powożeniu pod patronatem Prezesa Polskiego Związku Jeździeckiego, o nagrodę firmy PORSCHE. Z jednym błędem, ale na drugim miejscu uplasował się Sebastian Bogacz (111,19 pkt) z klubu FKJ Zbyszko. Na podium nie zabrakło również  Jakuba Szczepaniaka z klubu KJ Merkury Daleszyn, który zdobył trzecie miejsce uzyskując ( 120,98 pkt).

Przy wypełnionych trybunach pierwszy, czwartkowy dzień CAVALIADY zakończył się emocjonującym konkursem potęgi skoku, który wyłonil trzech zwycięzców. Hubert Kierznowski, Paweł Jurkowski i André Plath wygrali ex aequo konkurs PGNiG Potęgi Skoku pod patronatem NC+, o nagrodę firmy PGNiG podczas CAVALIADY Poznań 2015. Ostateczna wysokość muru jaką pokonali ci zawodnicy wyniosła 190 centymetrów.

W piątek na kibiców jeździectwa i osób szukających wrażeń oraz widowiskowych przejazdów czekają równie interesujące pod względem sportowym, jak i czysto rozrywkowym.