Home Jeździectwo Wyniki VI Eliminacja Pucharu Polski WKKW
01 | 07 | 2024

VI Eliminacja Pucharu Polski WKKW Drukuj Email
Jeździectwo - Wyniki

W miniony weekend, w dniach od 7 do 9 sierpnia w Sopocie odbyła się VI Eliminacja Pucharu Polski WKKW. Zawodnicy rywalizowali w ramach Międzynarodowych Zawodów w WKKW oraz Mistrzostw Polski Seniorów w tej konkurencji. Zawody na sopockim hipodromie były wyjątkowo udane dla Pawła Spisaka, który nie tylko zwyciężył w konkursie CIC2* na Admirale, ale przede wszystkim zajął 2 miejsce na Banderasie w konkursie  CIC3* dzięki czemu wywalczył tytuł Mistrza Polski Seniorów. Sukces ten sprawił, że Paweł Spisak został nowym liderem rankingu Pucharu Polski WKKW. Drugie miejsce w Mistrzostwach Polski seniorów zdobył Mariusz Kleniuk na Winonie. Trzecie miejsce i brązowy medal  wywalczył Paweł Warszawski na dzielnym Huzarze, który w chwili obecnej zajmuje drugą pozycję w pucharowym rankingu.  3 miejsce w rankingu po eliminacji w Sopocie, przypadło zwycięzcy konkursu CIC1* - Łukaszowi Kaźmierczakowi. W kategorii Juniorów, ze względu na bezpośrednie przygotowania do Mistrzostw Europy czołówka tabeli nie uległa zmianie. Liderem pozostaje Wiktoria Knap, tuż za nią znajduje się Gabriela Klimkowicz, a 3 miejsce zajmuje Małgorzata Cybulska. Liderem Juniorów Młodszych jest wciąż Aleksandra Stańska, 2 miejsce zajmuje Zuzanna Januszewska, a 3 i 4 ex aequo, dzięki udanym zawodom w Sopocie Julii, zajmują Alicja Rotter razem z Julią Bisewską. Kategoria Młodzików zyskała nowego lidera – Pauline Wieczorek. 2 i 3 miejsce ex aequo zajmują Oliwia Paździora i Antoni Baran. Miejsce pierwsze w kategorii Amatorów nadal zajmuje zawodniczka KJ Facimiech, Jagoda Turczyńska, na miejsce drugie awansował Piotr Taluba z Białego Boru (5 miejsce w konkursie CNC L), a na trzeciej pozycji znajduje się Anna Sobańska z SJ Baborówko.  Przed nami ostatnia Eliminacja Pucharu, która odbędzie się w Facimiechu w dniach 4-6 września. Zobacz rankingi: