Home Jeździectwo Wyniki Pierwsze CIC3* w Baborówku wygrywa Sandra Auffarth
01 | 07 | 2024

Pierwsze CIC3* w Baborówku wygrywa Sandra Auffarth Drukuj Email
Jeździectwo - Wyniki

Zakończył się Festiwal Jeździecki Baborowko 2015, podczas którego po raz pierwszy rozegrany został konkurs „trzech gwiazdek”. Debiut można uznać za niezwykle udany. Bez wątpienia Baborowko wpisze się na stałe do kalendarzy najlepszych zawodników WKKW na świecie. Podczas tegorocznej edycji rozegrany został także finał Ogólnopolskiej Olimpiady Dzieci i Młodzieży oraz Mistrzostwa Polski Juniorów w WKKW. Najważniejszy konkurs Festiwalu Jeździeckiego Baborówko 2015 wygrała Sandra Auffarth na Ispo, prowadząca w konkursie od samego początku. Łączny wynik tej pary po trzech próbach to 45,50 punktów karnych. Drugie i trzecie miejsce także należy do reprezentantek Niemiec: Mariny Kohncke na Let’s Dance 73 i Nadine Marzahl, startującej na Valentine 18. W pierwszej dziesiątce uplasował się reprezentant gospodarzy Paweł Warszawski na Huzarze. To najwyżej sklasyfikowany zawodnik tego konkursu.

Próba skoków CIC2* była niezwykle emocjonująca i do samego końca trzymała wszystkich w niepewności. To właśnie cały urok Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego. Każdy test może przynieść zmiany w klasyfikacji. Tak właśnie było w tym przypadku. Dwa błędy na przeszkodach kosztowały Pawła Spisaka startującego na klaczy Strona II, utratę pozycji lidera. Miejsca ustąpił niemieckiej zawodniczce Beeke Jankowski dosiadającej należącego do niej Luciusa 2. Na trzecie miejsce (z ósmej pozycji, bo błędach rywali, awansował Łukasz Kaźmierczak na Branco.

Po raz kolejny Festiwal Jeździecki Baborówko wyłonił Mistrza Polski Juniorów w WKKW. W tym roku złoty medal wywalczyła Franziska Gillmaier na Dornice 2, reprezentująca barwy LKJ Hipologia Strzegom. Srebro zdobyła Wiktoria Knap na Rinusie (ZKS Drzonków), a brąz Gabriela Klimkowicz na Majorze z KJ Facimiech. Prowadząca po próbie ujeżdżenia i crossie Małgorzata Cybulska po skokach niestety spadła na szóstą pozycję.

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu Jeździeckiego Baborowko rozegrany został finał Ogólnopolskiej Olimpiady Dzieci i Młodzieży w WKKW.  W kategorii kuców złoty medal wywalczyła Joanna Banatkiewicz z JKS Dako Galant Skibno, startująca na klaczy Intuicja. Łączny wynik tej pary po trzech próbach to 46,10 punktów karnych. Srebro przypadło Aleksandrze Stańskiej z KJ Pony Sport (46,20 p.k.). Trzecie miejsce zajęła Katarzyna Kostarczyk reprezentująca barwy Paczółtowice Equestrian Center.
W kategorii dużych koni tytuł mistrza wywalczyła Zuzanna Januszewska dosiadająca Wróżbity II z wrocławskiego KJ Partynice (45,20 punktów karnych). Srebrny medal zdobyła Aurelia Drywa startująca w barwach JKS Dako Galant Skibno (49,30 p.k.). Brąz przypadł Helenie Zagala na Contendro Lady z SKJ Beckersport Raszyn.