Home Jeździectwo Wyniki Puchar w Jaroszówce
01 | 07 | 2024

Puchar w Jaroszówce Drukuj Email
Jeździectwo - Wyniki
800x600

W ostatni weekend, w dniach od 10 do 12 kwietnia na terenie Ośrodka Sportów Konnych Społowicz-Jaroszówka odbyła się II Eliminacja Pucharu Polski WKKW w sezonie 2015. Do zawodów zgłoszono niespełna 200 koni, co było kolejnym rekordem frekwencji Organizatora zawodów w Jaroszówce. Zawodnicy rywalizowali o punkty rankingowe w dwóch konkursach międzynarodowych (CIC2* i CIC1*) oraz w trzech konkursach krajowych (P, L i LL).

Liderem w kategorii seniorów po II Eliminacjach została Aleksa Karlińska reprezentująca barwy LKS Stragona Strzegom. Trzeba przyznać, że prowadzenie tej zawodniczki jest dość niespodziewane, nie zajęła ona bowiem wysokiego miejsca w najtrudniejszym konkursie zawodów w Jaroszówce (CIC2*), a wygrała konkurs CNC P.  Wynika to z faktu, że Regulamin Pucharu Polski zakłada, że do końcowej klasyfikacji zaliczane będą 3 najlepsze wyniki z Eliminacji oraz wynik Finału, a Aleksa Karlińska jako jedna z niewielu zawodników z czołówki rankingu wystartowała w obu rozegranych dotąd Eliminacjach. Na drugim miejscu ex aequo znajdują się Artur Społowicz (zwycięzca I Eliminacji w Strzegomiu) i Kamil Rajnert, który w Jaroszówce na koniu Lassban Radovix zwyciężył w konkursie CIC2*. Bardzo cieszy powrót do wysokiej formy tej pary po dość długiej przerwie w zeszłym sezonie. Na miejscu czwartym ex aequo sklasyfikowani zostali Mariusz Kleniuk z LKJ Hippologia Strzegom – 2 miejsce w CIC2* w Jaroszówce i Paweł Warszawski z SJ Baborówko. Do pierwszej dziesiątki rankingu (m-ce 11) zbliża się ubiegłoroczny brązowy medalista Pucharu Polski WKKW Paweł Spisak, który na nowym koniu (Admirał) zwyciężył w konkursie CIC1*.

W kategorii Juniorów na prowadzenie w tabeli, pod nieobecność liderki po I Eliminacji, wyszła Wiktoria Knap reprezentująca barwy ZKS Drzonków, która zajęła 8 miejsce w konkursie CIC1*, drugie miejsce zajmuje Milena Jarowicz (ZKJ Przylep-Lotnisko Zielona Góra), a miejsce trzecie reprezentantka SKJ Sopot – Małgorzata Cybulska. Pozycję lidera w kategorii Juniorów Młodszych (14-15 lat) utrzymała Gabriela  Klimkowicz z KJ Facimiech, która od początku sezonu rywalizuje na poziomie jednej gwiazdki, ale w Jaroszówce zajęła dość odległe 29 miejsce.

Co raz większą popularnością cieszy się debiutująca w tym roku, w ramach rozgrywek Pucharu Polski WKKW, kategoria Amatorów. Po II Eliminacjach sklasyfikowano 11 zawodników, a liderką pozostała Anna Sobańska z SJ Baborówko, która zwyciężyła w konkursie CNC L podczas I Eliminacji w Strzegomiu. Kategoria Amatorów jest doskonałą okazją do rozwoju konkurencji WKKW wśród szerokiej grupy dorosłych zawodników, dla których sport i jeździectwo to hobby  i sposób na spędzenie wolnego czasu. Organizatorzy mają nadzieję, że wraz z rozwojem sezonu co raz więcej zawodników będzie startować w tej kategorii, a walka o medale Pucharu Polski WKKW będzie dla nich dobrym zabawą, ale także spełnieniem jeździeckich marzeń.

Puchar Polski WKKW przenosi się do Wielkopolski, a III Eliminacja odbędzie się na ternie gościnnej Stadniny Koni Racot w dniach od 15 do 17 maja.