Home Jeździectwo Wyniki Społowicz liderem Pucharu Polski WKKW
01 | 07 | 2024

Społowicz liderem Pucharu Polski WKKW Drukuj Email
Jeździectwo - Wyniki
W ostatni weekend, w dniach  27-29 marca na terenie Ośrodka Jeździeckiego Stragona w Morawie k. Strzegomia odbyła się I Eliminacja Pucharu Polski WKKW w sezonie 2015. Zawodnicy rywalizowali o punkty rankingowe w sześciu konkursach krajowych zawodów WKKW od LL do CNC2*. W kategorii Seniorów liderem został Artur Społowicz z KJ Jaroszówka, który zwyciężył w najtrudniejszym konkursie zawodów - CNC2*. Na drugim miejscu w tej kategorii jest Paweł Warszawski, reprezentujący od tego sezonu SJ Baborówko, który zajął 2 i 3 m-ce w konkursie CNC2*, a trzecie miejsce zajmuje reprezentantka gospodarzy (LKS Stragona Strzegom) – Julia Kornaszewska, która zdobyła 48 punktów za zajęcie 2 miejsca w konkursie CNC1*. W kategorii Juniorów prowadzi Anna Bortnik reprezentująca barwy KJ Aromer, która zajęła 8 miejsce w konkursie CNC1*, drugie miejsce zajmuje Wiktoria Knap (ZKS Drzonków), a miejsce trzecie Mateusz Sarnecki (LKS Białka). Liderem w kategorii Juniorów Młodszych (14-15 lat) została Gabriela Klimkowicz (KJ Facimiech), a w grupie Młodzików (11-13 lat) Oliwia Paździora z LKS Stragona Strzegom. W tym sezonie Organizatorzy Pucharu Polski WKKW wprowadzili nową kategorię – Amatorów. W tej grupie sklasyfikowane zostały osoby powyżej 18 roku życia, którym w karierze jeździeckiej nie została przyznana II klasa sportowa WKKW (nie spełnili wymogów otrzymania II klasy sportowej WKKW) i nigdy nie startowali w konkursie wyższym niż CNC P. Pierwszą liderką kategorii Amatorów została Anna Sobańska z SJ Baborówko, która zajęła 2 miejsce w konkursie CNC L.
II Eliminacja Pucharu Polski WKKW odbędzie się już za 2 tygodnie w na terenie Ośrodka Sportów Konnych Społowicz-Jaroszówka podczas krajowych i międzynarodowych zawodów w WKKW.