Home Jeździectwo Wyniki Pucharu Polski WKKW 2014 zakończony!
01 | 07 | 2024

Pucharu Polski WKKW 2014 zakończony! Drukuj Email
Jeździectwo - Wyniki

W ostatni weekend najlepsi zawodnicy z całej Polski rywalizowali na terenie Stadniny Koni Racot w Finale Pucharu Polski WKKW, który zakończył całoroczne zmagania tego prestiżowego cyklu. W najtrudniejszej i zarazem najbardziej widowiskowej kategorii - seniorów zwyciężył Kamil Rajnert, reprezentujący SCSJ Coval Biały Bór, który zwyciężając na Lassban Radovix w konkursie CNC2* przypieczętował swoją dominację w tym sezonie. Drugie miejsce w końcowej klasyfikacji zajął ubiegłoroczny zwycięzca Paweł Warszawski z WKJ Gabon Walewice, który miejsce na podium zachował dzięki trzeciemu miejscu w konkursie finałowym, które zdobył na Filerze. Na trzecim stopniu podium stanął trzykrotny olimpijczyk i wielokrotny Mistrz Polski Seniorów Paweł Spisak. Zwycięzca oprócz nagrody finansowej otrzyma uszyte na miarę siodło Equipe z linii E-Carbon, ufundowane przez głównego sponsora cyklu firmę X-horse, wyłącznego przedstawiciela marki Equipe w Polsce.

W grupie juniorów złoty medal Pucharu Polski WKKW 2014 zdobyła zawodniczka KJ Jaroszówka – Sylwia Kupczyk, który w konkursie finałowym CNC1* zajęła  4 miejsce. Miejsce drugie zajęła brązowa medalistka Mistrzostw Polski Juniorów Anna Łopato z ZKS Drzonków, a miejsce trzecie Zuzanna Burkert, reprezentująca barwy SJ Baborówko. Zuzia zdobyła brązowy medal Pucharu Polski WKKW na wałachu Lublin, który startem w Finale zakończył długą, pełną sukcesów karierę w sporcie jeździeckim.
W kategorii juniorów młodszych (zawodnicy w wieku 14-15 lat) zwyciężyła zdecydowana faworytka tej grupy wiekowej – Wiktoria Knap z ZKS Drzonków, która w tym sezonie zdobyła już złoty medal w Mistrzostwach Polski Juniorów. Miejsce drugie zajęła Zuzanna Januszewska z KJ Partynice, która zwyciężyła w konkursie finałowym - CNC P. Brązowy medal w końcowej klasyfikacji Juniorów Młodszych zdobyła Gabriela Klimkowicz z KJ Facimiech Wielkie Drogi. Zarówno w kategorii juniorów, jak i juniorów młodszych zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę Beckersport.
W kategorii młodzików, w której rywalizowali zawodnicy w wieku 11-13 lat wygrała Hanna Pogodzińska reprezentująca barwy UKS AJ Poświętne, miejsce drugie zajęła zwyciężczyni konkursu finałowego Hanna Strjewska z JKS Dako Galant Skibno, a miejsceJulia Gillmaier, a miejsce trzecie Michalina Prowotorow, również z UKS AJ Poświętne. Najlepsi młodzicy otrzymali kamizelki bezpieczeństwa ufundowane przez sklep jeździecki ridersi.pl.
Oprócz 4 wyżej wymienionych klasyfikacji indywidualnych na koniec sezonu przedstawiono wyniki klasyfikacji klubowej rozgrywanej w ramach Pucharu Polski WKKW. W niej bezapelacyjnie zwyciężył Zielonogórski Klub Sportowy Drzonków, na drugim miejscu znalazł się Jeździecki Klub Sportowy Dako Galant Skibno, a na miejscu trzecim Ludowy Klub Sportowy Stragona Strzegom.
Rozgrywki Pucharu Polski WKKW z roku a rok co raz bardziej się rozwijają, w tym sezonie łącznie sklasyfikowano 168 zawodników, a zdecydowanie najliczniejszą grupą była kategoria seniorów, w której punkty na przestrzeni całego sezonu zdobyło 98 zawodników. Cykl rozegrany został podczas 6 Eliminacji w całej Polsce  - Sopot, Jaroszówka, Racot, Strzegom, Baborówko, oraz zawodów finałowych, które odbyły się na terenie Stadniny Koni Racot. Regulamin Pucharu pozwala w ramach jednej kategorii wiekowej walczyć zarówno najlepszym jeźdźcom, reprezentantom kraju zajmującym się WKKW wyczynowo, jak i amatorom, dla których uprawianie jeździectwa jest zabawą i pomysłem na hobby. Zawodnicy  zdobywają punkty, przez co są sklasyfikowani w rankingu, w ramach wszystkich konkursów, które rozgrywane są podczas danej eliminacji od CNC LL do CIC/CCI***. Jednak zwycięstwo w końcowej klasyfikacji mogą zapewnić sobie tylko Ci zawodnicy, którzy wystartowali podczas Finału w konkursie odpowiednim dla swojej grupy wiekowej - seniorzy - CNC**, juniorzy  - CNC*, juniorzy młodsi w CNC P, a młodzicy w CNC L.
Organizatorem Pucharu Polski WKKW jest Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko, które dzięki współpracy z Polskim Związkiem Jeździeckim od 2011 roku koordynuje całość rozgrywek tego cyklu.