konie,
Home Jeździectwo Propozycje ZT-B Trzciany, 31.05.2014
24 | 11 | 2024
REKLAMA
Menu:
REKLAMA
Działy
REKLAMA1
REKLAMA
Polecamy:
REKLAMA

ZT-B Trzciany, 31.05.2014 Drukuj Email
Poniedziałek, 26 Maj 2014 22:27
Już w tą sobotę, w stajni Trzciany pod Nowym Dworem Mazowieckim, odbędą się zawody towarzyskie w skokach i tym samym I eliminacja cyklu zawodów dla Amatorów. Serdecznie zapraszamy!!!

1. ORGANIZATOR: Stajnia Trzciany  www.stajniatrzciany.pl
2. TERMIN: 31.05.2014 (sobota)
3. MIEJSCE ZAWODÓW: "Stajnia Trzciany" ul. Kwarcowa 11 Trzciany (gmina Jabłonna) - wjazd na teren zawodów od ul. Granitowej
4. KOMISJA SĘDZIOWSKA:
    Sędzia Główny - Anetta Orlicka
    Sędzia - Natalia Doraczyńska
    Gospodarz Toru - Mieczysław Podgórski
5. UCZESTNICY: Wszyscy chętni zawodnicy amatorzy i profesjonalni (niezrzeszeni oraz zrzeszeni w PZJ/WZJ).
    Wymagane dokumenty:  orzeczenie lekarskie dopuszczające do uprawiania jeździectwa, ubezpieczenie NNW, w przypadku osób niepełnoletnich zgoda rodziców, paszport konia z aktualnymi szczepieniami
6. ZGŁOSZENIA: do 29.05.2014 do godz. 24:00
    e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.   (tel. 600 124 882)
7. OPŁATY:
    - wpisowe - 10zł
    - startowe - 30zł/jeden start - opłaty przeznaczone będą na nagrody, sędziów i organizację (każdy koń ma prawo 3-krotnego startu)
    - wynajęcie boksu - 40zł (ilość boksów ograniczona) - rezerwacja poprzez e-mail podany w zgłoszeniu

8. PROGRAM ZAWODÓW - rozpoczęcie 10:00
- Konkurs nr 1 - debiuty - konkurs dla początkujących, składający się z samych kopert (bez szeregów) o wysokości do 40 cm - dokładności
- Konkurs nr 2 - mini LL - 50-60 cm (bez szeregów) - z trafieniem w normę czasu
- Konkurs nr 3 - LL - 70-80 cm - zwykły
- Konkurs nr 4 - L - 90-100 cm - z natychmiastową rozgrywką
- Konkurs nr 5 - L1 - 100-105 cm - dwufazowy

9. NAGRODY:
Organizator przewiduje flots dla wszystkich osób, które bezbłędnie ukończyły przejazdy oraz puchary dla trzech najlepszych par w konkurach 2,3,4 i 5. W konkursie nr 1 każdy uczestnik otrzymuje flo.
Nagrody rzeczowe będą do wygrania na zakończenie całego cyklu.

10. SPRAWY TECHNICZNE:
- plac konkursowy - 30 x 60 podłoże trawiaste,
- rozprężalnia - plac 25x45m podłoże trawiaste,
- drugi przejazd konia w tym samym konkursie (nr 2,3,4,5) traktowany jest,
 jako przejazd treningowy,
- uczestnicy mają prawo startu we wszystkich konkursach zgodnie z regulaminem cyklu,
- listy startowe będą dostępne po zakończeniu zgłoszeń w piątek popołudniu,
- podczas zawodów obecny będzie Ratownik Medyczny,
- na terenie zawodów zapewniony będzie catering, WC, ujęcie wody,
- organizator nie ponosi żadnej odpowiedzialności w razie wypadków i zachorowań zawodników, luzaków i koni jak również w przypadku kradzieży, zniszczeń, pożarów i innych zdarzeń losowych,
- organizator zastrzega sobie prawo zmian w Propozycjach.

11. KODEKS POSTĘPOWANIA Z KONIEM:
1. Dobro koni jest najważniejsze. Dobro koni musi być zawsze uwzględniane we współzawodnictwie sportowym oraz nie może być podporządkowane celom komercyjnym.
2. Na każdym etapie przygotowań i treningu konia do zawodów jego dobro musi być stawiane na pierwszym miejscu. Dotyczy to stałej dbałości o konia, stosowanych metod treningowych, kucia i obrządzania i transportu.
3. Konie i zawodnicy muszą być dobrze przygotowani, zgrani ze sobą, odznaczać się dobrym zdrowiem, zanim zostaną dopuszczeni do startu w zawodach. Odnosi się to również do pomocy weterynaryjnej, zapewnienia bezpieczeństwa po operacjach, w czasie ciąży oraz interwencji w razie złego traktowania konia.
4. Zawody nie mogą zagrażać dobru konia. Oznacza to, że należy zwrócić szczególną uwagę na: prawidłowe przygotowanie terenu zawodów, rodzaj podłoża na hipodromie i trasach, warunki pogodowe, odpowiednie przygotowanie stajni, zapewnienie bezpieczeństwa i wygody koniom w drodze powrotnej z zawodów.
5. Należy dołożyć wszelkich starań, aby zapewnić koniom prawidłową opiekę po starcie w zawodach, jak również humanitarne traktowanie po zakończeniu kariery sportowej. Dotyczy to zwłaszcza odpowiedniej opieki weterynaryjnej, wymaganych szczepień (eutanazji) oraz spokojnej starości.
6. FEI zobowiązuje wszystkie osoby zaangażowane w sport jeździecki do stałego podnoszenia na wyższy poziom swojej wiedzy i kwalifikacji w tym zakresie.

            
Regulamin I edycji cyklu Zawodów w skokach dla Amatorów

I. Uczestnicy zawodów
1. Zawody otwarte są dla wszystkich chętnych zrzeszonych i nie zrzeszonych w WZJ bądź PZJ oraz posiadających bądź też nie posiadających odznak jeździeckich.
2. Wymagane dokumenty: orzeczenie lekarskie dopuszczające do uprawiania jeździectwa, ubezpieczenie NNW, w przypadku osób niepełnoletnich zgoda rodziców lub opiekunów prawnych, oraz paszport konia z aktualnymi szczepieniami.


II. Zasady i organizacja
1. Klasy konkursów:
- "debiuty" - konkurs dla początkujących, składający się z samych kopert (bez szeregów) o wysokości do 40 cm.
- "mini LL" - 50-60 cm (bez szeregów)
- "LL" - 70-80 cm
- "L" - 90-100 cm
- "L1" - 100-105 cm
2.Terminy eliminacji:
I eliminacja - 31 maja
II eliminacja - 27 lipca
III eliminacja + Finał - 27-28 września
3. Zawodnicy mogą startować w dowolnie wybranych konkursach, z zastrzeżeniem, że w "debiutach" mają prawo startować tylko osoby nie posiadające odznak jeździeckich oraz w "mini LL" i "LL" mają prawo startować osoby posiadające maksymalnie licencję wstępną bądź srebrną odznakę.
4. W każdej klasie zawodnik może startować na dowolnej ilości koni, przy czym do klasyfikacji rankingowej liczony będzie jego najlepszy wynik w danym konkursie. W zawodach finałowych zawodnik startujący na więcej niż jednym koniu musi przed rozpoczęciem konkursu wskazać konia, na którym będzie walczył o punkty do rankingu.
5. W przypadku dwukrotnego startu w danym konkursie pary koń-zawodnik do rankingu zaliczany jest wynik pierwszego przejazdu.
6. Każdy koń, który ukończył 6 lat, ma prawo trzykrotnego startu.

III. Punktacja w Rankingu w klasach od "mini LL" do "L1"
1. W konkursach eliminacyjnych za bezbłędny przejazd - 2 pkt. (w przypadku konkursu z rozgrywką, liczy się tylko podstawowy przejazd). W przypadku konkursu dwufazowego dodatkowo przyznawać się będzie 1 pkt. za bezbłędne ukończenie II fazy.
2. Punktacja za poszczególne miejsca:

Miejsce    1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15
Punkty    20    17    15    13    11    10    9    8    7    6    5    4    3    2    1

3. Zawodnicy startujący w całym cyklu na jednym koniu dostają bonus w wysokości 5 pkt. o ile wezmą udział przynajmniej w dwóch eliminacjach.
4. W zawodach finałowych może wziąć udział każdy, kto uczestniczył przynajmniej w jednej eliminacji.
5. Punktacja zawodów finałowych:
Po wszystkich eliminacjach tworzony jest ranking przed finałem, w którym wszystkim zawodnikom do punktów bonifikacyjnych dodaje się punkty bonusowe. Uzyskane punkty przeliczane są na punkty karne według następującego klucza: Lider rankingu ma 0 punktów karnych i z takim wynikiem startuje w konkursie finałowym. Punkty dla kolejnych zawodników wynikają z różnicy liczby punktów zdobytych w stosunku do punktów lidera mnożonej razy 0,25.
Przykład: Lider konkursu po dodaniu wszystkich bonusów posiada po 3 eliminacjach 52 punkty. Zawodnik zajmujący drugie miejsce posiada ich 50. Czyli różnicę, w tym wypadku 2 punkty mnożymy razy 0,25 i otrzymujemy 0,5 punktu. I z takim wynikiem punktów karnych osoba ta startuje w konkursie finałowym.
Jeżeli np. lider (bądź osoba z dalszego miejsca rankingowego) nie wystartuje w zawodach finałowych, klasyfikacja punktowa nie zostanie przesunięta , a co za tym idzie wszyscy startują z punktami karnymi, takimi jakie były wyliczone przed zawodami finałowymi.
6. O klasyfikacji końcowej decyduje suma punktów karnych z rankingu przed finałem i punktów karnych z konkursu finałowego.
7. W przypadku równych wyników na pozycjach medalowych po konkursie finałowym należy przeprowadzić rozgrywkę na zasadzie konkursu zwykłego.

IV. Punktacja w Rankingu konkursu "Debiuty"
1. W konkursach eliminacyjnych - 5 pkt. za bezbłędny przejazd, czyli do zdobycia będzie maksymalnie 15 punktów.
2. W konkursie finałowym, który będzie rozgrywany na stacjonatach na wysokości 40 cm z trafieniem w normę czasu, będzie następująca punktacja:
     1 miejsce - 15 pkt.; 2 m. - 12 pkt.; 3 m. - 10 pkt.; 4 m. - 8 pkt; 5 m. - 6 pkt.; 6 m. - 5 pkt.;
7 m. - 4 pkt.; 8 m. - 3 pkt.; 9 m. - 2 pkt.; 10 m. - 1 pkt.
3. Wynikiem końcowym jest suma punktów zdobytych podczas eliminacji i finału, przy czym w przypadku równej ilości punktów o zajętym miejscu decydować będzie większa suma punktów zdobytych w zawodach finałowych.

IV. Nagrody
1. W konkursach kwalifikacyjnych za trzy pierwsze miejsca w danym konkursie zawodnicy otrzymują puchary.
2. W konkursach kwalifikacyjnych wszystkie osoby, które ukończyły dany konkurs z zerowym kontem otrzymują flo.
3. W konkurach kwalifikacyjnych w kategorii "debiuty" wszyscy zawodnicy biorący udział otrzymują flo.
3. Pula nagród rzeczowych na zakończenie cyklu określona będzie do dnia 01.09.2014. Do tego dnia będą trwały starania o pozyskanie jeszcze większej liczby sponsorów. Minimalna pula nagród to 10.000 zł.
4. W każdej klasie będzie minimum 5 nagradzanych czołowych miejsc z rankingu.





 


Polityka cookies
0.227