konie,
Home Jeździectwo Propozycje IV zawody w zrywce sportowej, Wejherowo, 25.04.2009
01 | 01 | 2025
REKLAMA
Menu:
REKLAMA
Działy
REKLAMA1
REKLAMA
Polecamy:
REKLAMA

IV zawody w zrywce sportowej, Wejherowo, 25.04.2009 Drukuj Email
Piątek, 27 Marzec 2009 19:14

Nadleśnictwo Wejherowo ma zaszczyt po raz piąty zaprosić Państwa do udziału w zawodach w zrywce sportowej. W tym roku zostaną rozegrane w dniu 25 kwietnia o godz. 12.00 w Kępinie ( jak co roku).  Warunki rozgrywania konkursu pozostają takie, jak w roku 2008. Zgodnie z obietnicą poprawiliśmy nawierzchnię toru. Zgłoszenie można przesłać na e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub telefonicznie pod nr 604 439 410 (Tomasz Wiczanowski)

Regulamin rozgrywania konkursu zrywki sportowej

1. W konkursie biorą udział wszystkie konie zgłoszone do konkursu w wieku co najmniej 4 lat.

2. Klasyfikacja jest prowadzona wspólnie dla wszystkich ras, typów, wieku i płci.

3. Konkurs jest rozgrywany jako wyścig równoległy dwóch zaprzęgów w systemie pucharowym. Konie zaprzęgnięte  do sań zrywkowych ważących wraz z ładunkiem drewna 500 kg pokonują dystans 100 m ( 50 m – nawrót - 50 metrów)

4. Do kolejnych eliminacji przechodzi zwycięzca danego wyścigu. Pary pierwszych wyścigów są dobierane w drodze losowania. W przypadku nieparzystej liczby uczestników kolejnych eliminacji kwalifikację otrzymuje zaprzęg, który ukończył wyścig na drugim miejscu z najlepszym czasem.

5. Konie do wyścigu stawiają się ubrane w uprząż dowolnego typu (szorową lub chomątową). Uprząż musi być w stanie technicznym, który nie zagraża zdrowiu konia i bezpieczeństwu ludzi. Sędzia może wykluczyć zaprzęg z zawodów w razie złego stanu technicznego uprzęży lub złego stanu zdrowia konia.

6. Kiełzno: dopuszcza się użycie wyłącznie jednego z następujących rodzajów: wędzidło, pelham, munsztuk. Sędzia wykluczy zaprzęg z zawodów w razie zastosowania innego lub uszkodzonego kiełzna.

7. Koń stający do wyścigu powinien być zdrowy ( na podstawie przeglądu) – brak okaleczeń, kulawizny itp. i czysty – pod rygorem wykluczenia z wyścigu.

8. Podczas zaprzęgania konia do sań powożącemu może towarzyszyć jeden lub dwóch pomocników (nie więcej). Podczas startu – po zgłoszeniu gotowości przez wozaka -  pomocnicy opuszczają tor.

9.  Podczas wyścigu wozak nie może posiadać ani używać bata.

10. Uszkodzenie uprzęży podczas wyścigu nie przerywa go.

11. Wypadnięcie ładunku lub jego części nie przerywa wyścigu.

12. Zaprzęg musi ukończyć wyścig ze sprawną uprzężą i kompletnym ładunkiem – w przeciwnym wypadku zaprzęg nie zostaje sklasyfikowany.

13. Wozak nie może utracić możliwości kierowania zaprzęgiem podczas manewrowania na terenie imprezy  np: upuścić lub odłożyć lejce. W przypadku upuszczenia lejc podczas wyścigu zaprzęg zostanie zatrzymany przez obsługę toru.

14. Sędzia może przerwać wyścig i go powtórzyć w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa widowni, konia lub wozaka.

15. Organizatorzy nie odpowiadają za uszkodzenia uprzęży, urazy koni i wozaków podczas trwania imprezy.

 


Organizatorzy

 


Polityka cookies
0.266