konie,
Home Jeździectwo Propozycje ME WKKW Strzegom 2017
23 | 11 | 2024
REKLAMA
Menu:
REKLAMA
Działy
REKLAMA1
REKLAMA
Polecamy:
REKLAMA

ME WKKW Strzegom 2017 Drukuj Email
Czwartek, 13 Lipiec 2017 09:15

Różne historie, wspólna pasja

Pochodzą z różnych krajów, są w różnym wieku, mają różne doświadczenia i pomysły na życie. Łączy ich pasja do jeździectwa i chęć pomagania. Ponad stu wolontariuszy będzie zaangażowanych w organizację Mistrzostw Europy w WKKW, które w sierpniu rozegrają się w Strzegomiu.

PollyAnn i Rosemary

Wśród ochotników jest wielu seniorów z pokaźnym dorobkiem zawodowym, którzy bezinteresownie chcą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Po co to robią? – Wspaniali ludzie, świetny zespół, dlaczego nie? – odpowiada PollyAnn Huntington z Australii. PollyAnn jest sędzią, delegatem technicznym, jeźdźcem ujeżdżeniowym i trenerką. Tak bogate doświadczenie w jeździectwie pozwala jej na pełnienie oficjalnych funkcji podczas zawodów na całym świecie. PollyAnn posiada także własną stadninę w zachodniej Australii, gdzie hoduje konie do ujeżdżenia. Jej charytatywna działalność nie ogranicza się do branży jeździeckiej. PollyAnn jest także wolontariuszką State Emergency Service, australijskiej organizacja pomagającej podczas klęsk żywiołowych, a także organizacji straży pożarnej - Bush Fire Brigade. Podczas mistrzostw w Strzegomiu będzie zarządzać zespołem stewardów obsługujących publiczność.

W podobnym tonie wypowiada się Brytyjka Rosemary Barlow. – Kiedy Marcin Konarski (dyrektor zawodów. przyp. red.) zapytał mnie czy mogłabym pomóc przy organizacji zawodów, nie potrafiłam odmówić. Rosemary poprowadzi międzynarodowy pawilon dla federacji jeździeckich, hodowców i właścicieli koni (International Supporters Pavilion - ISP). Jej doświadczenie jest w tej kwestii imponujące. Pierwszy raz prowadziła pawilon ISP w 1984 roku podczas olimpiady w Los Angeles. Od tamtego czasu podejmuje się tego zadania podczas wszystkich mistrzostw i olimpiad, z wyjątkiem igrzysk w Rio. W Strzegomiu wystąpi w tej roli po raz ostatni. Rosemary wspólnie z Andrew Nicholsonem jest dumną posiadaczką uznanych w świecie WKKW koni. Wałach Avebury trzy razy z rzędu wygrywał „czterogwiazdkowe” zawody w Burghley, był także czterokrotnym zwycięzcą zawodów Barbury International. Z kolei klacz Qwanza była liderką tegorocznych zawodów w Badminton.

Aleksandra i Ulrika

Wolontariat to dla jednych przygoda i dobra zabawa, dla innych ciekawy wpis w CV i okazja do zdobycia nowych umiejętności, a także satysfakcja wynikająca z faktu, że uczestniczy się w czymś istotnym. Aleksandra Kasperek z Opola, która będzie pracować w Centrum Prasowym w charakterze tłumacza, zdecydowała się na wolontariat, aby - jak sama przyznaje - pomóc w tworzeniu tak ważnego wydarzenia, zdobyć doświadczenie przy organizacji dużej imprezy oraz przeżyć jeździeckie, sportowe emocje.

Pochodząca ze Szwecji Ulrika Andersson już po raz trzeci będzie wspierać organizatorów strzegomskich zawodów. – Wolontariat do świetna okazja do nawiązania przyjaźni z osobami w różnym wieku i z różnych zakątków świata, których łączy wspólna pasja do dyscypliny WKKW. To satysfakcjonujące doświadczenie na całe życie. Gdy ma się otwarty umysł, można nauczyć się naprawdę wielu rzeczy. Ulrika zawodowo zajmuje się zarządzaniem siecią hoteli, podczas mistrzostw będzie odpowiedzialna za media społecznościowe.

Jak przyznaje Agata Pniewska, koordynatorka programu: - wolontariat to nie tylko praca, to także możliwość współtworzenia atmosfery zawodów w czynny sposób, mając wpływ na rozwój aktualnych wydarzeń. To niesamowite jak dużo wspaniałych osób można przy tym poznać, a nawet nawiązać przyjaźnie na całe życie. Wolontariat to przede wszystkim ludzie, ale i atmosfera, satysfakcja oraz wiara, że działając razem nie ma rzeczy niemożliwych.

Przy organizacji Mistrzostw Europy w WKKW w Strzegomiu będzie pomagało ponad sto osób pochodzących z ośmiu krajów, w tym z: Niemiec, Holandii, Rosji, Polski, Włoch, Szwecji, Australii. Najwięcej ochotników przyjedzie z Wielkiej Brytanii. Najstarszy kandydat ma 72 lata, najmłodszy, który będzie pod opieką rodziców - 13 lat. Wolontariusze będą pomagać przy przygotowaniu i przeprowadzeniu zawodów, obsłudze mediów, kibiców i zawodników. Będą pełnić funkcje stewardów, sekretarzy oraz asystentów sędziów przeszkodowych. Pojawią się centrum akredytacji, biurze zawodów, centrum prasowym i informacyjnym, obsłudze stajni, czworoboku i parkuru.

 


Polityka cookies
0.326