Home
03 | 07 | 2024

Piotr Morsztyn zwycięzcą pierwszego etapu Jeździeckiego Grand Prix Wolnej Polski Drukuj Email

Drugie miejsce seniorów w Pucharze Narodów w Sopocie, czwarte miejsce juniorów w Pucharze Narodów w Lamprechtshausen i trzecie miejsce Łukasza Wasilewskiego w Grand Prix zaliczanym do grupy B Longines Rankings w Austrii. To najważniejsze sukcesy polskich zawodników minionego weekendu. W niedzielę odbył się także pierwszy etap Jeździeckiego Grand Prix Wolnej Polski, który wygrał Piotr Morsztyn.

Zaczniemy od krótkiego podsumowania Jeździeckiego Grand Prix Wolnej Polski, bowiem to najważniejszy cykl zawodów sezonu letniego 2014. W minioną niedzielę, na sopockim hipodromie, w ramach niedzielnego konkursu Grand Prix, rozegrany został pierwszy konkurs w ramach tego cyklu. Konkurs był transmitowany przez telewizję publiczną TVP1. Tych z Państwa, którzy nie mieli okazji oglądać na żywo zmagań najlepszych polskich zawodników i koni, zapraszamy do obejrzenia retransmisji dostępnej na stronie: http://sport.tvp.pl/15542216/csio-sopot-grand-prix-wolnej-polski-cz-2 . Pierwszy etap Jeździeckiego Grand Prix Wolnej Polski wygrał Piotr Morsztyn na koniu Osadkowski Van Halen. Drugie miejsce zajął Huber Kierznowski na Denver Z, trzecie – Jarosław Skrzyczyński na Crazy Quick. Kolejna odsłona JGPW już w najbliższy weekend w Poznaniu.

Wśród jeźdźców startujących w ramach JGWP zabrakło między innymi Łukasza Wasilewskiego. Niewykluczone, że to właśnie ten zawodnik byłby zwycięzcą pierwszego etapu. Wskazywałaby na to fantastyczna forma naszego reprezentanta, który w niedzielę zajął trzecie miejsce w konkursie Grand Prix, zaliczanym do grupy B Longines Rankings. Jak podaje portal www.tylkoskoki.pl, to był największy sukces w karierze tego zawodnika i pierwszy taki rezultat osiągnięty przez polskiego jeźdźca w konkursie LR grupy „B” na zachodnim hipodromie.
Zawody w Sopocie, to także kolejna odsłona Pucharu Narodów. Tym razem w polskiej ekipie wystartował Piotr Morsztyn (zwycięzca Jeździeckiego Grand Prix Wolnej Polski), Andrzej Głoskowski, Grzegorz Kubiak, Marek Lewicki, Krzysztof Ludwiczak i Jarosław Skrzyczyński. Po bardzo udanym starcie (nasza ekipa zajęła drugie miejsce w konkursie) Polacy prowadzą w rankingu Europe D2 Furusiyya FEI Nations Cup™, z dorobkiem 230 punktów.
Bardzo udany start, również w konkursie Pucharu Narodów, zaliczyła reprezentacja juniorów. W Lamprechtshausen (Austria) polska ekipa w składzie: Dalia Lehmann, Julia Przeździęg, Wiktoria Mrugała i Franciszek Kowalczyk, pod wodzą trenera Rudolfa Mrugały, wywalczyła czwarte miejsce
Za granicą wystartowali także nasi WKKW-iści. Do Brna na międzynarodowe zawody WKKW pojechało trzech naszych reprezentantów. Wszyscy startowali w ramach konkursu CCI1*. Tutaj bardzo dobrze zaprezentowała się para Katarzyna Miętus i Emigrant, zajmując ostatecznie trzecie miejsce.

Z niecierpliwością czekamy na kolejny weekend, podczas którego epicentrum wydarzeń bez wątpienia będzie Poznań. Podobnie jak rok temu, zawody na poznańskiej Woli zapowiadają się bardzo ciekawie. Nadchodzący weekend, to także kolejne rozdanie kart w ramach Jeździeckiego Grand Prix Wolnej Polski.

Tekst: Agnieszka Kopka (Polska Agencja Promocji Jeździectwa)