Menu:
Działy
Polecamy:

Tytuły mistrzowskie rozdane Drukuj Email

W ten weekend poznaliśmy nową Mistrzynię Polski w Ujeżdżeniu w kategorii Juniorów. Została nią Julia Moczak. Ważnym wydarzeniem były również Akademickie Mistrzostwa Polski w Jeździectwie, które odbyły się w Drzonkowie. Polskich zawodników nie zabrakło też na zagranicznych hipodromach. Startowali w Niemczech, Francji i w Rosji.  W Hamburgu (Niemcy) Polskę reprezentował Oskar Murawski. Zawodnik startował na czterech koniach w ramach międzynarodowych zawodów w skokach przez przeszkody o randze 5- i 3-gwiazdek oraz w konkursach dla młodych koni. Niemalże każdego dnia trwania turnieju dochodziło do nas wiadomości o dobrych wynikach zawodnika. Najwięcej emocji dostarczył chyba niedzielny konkurs derby. Nasz zawodnik ukończył ten niezwykle trudny parkur na 18.miejscu. O tym jak trudne zadanie miał nasz skoczek, świadczy liczba eliminacji – aż 11 i 2 rezygnacje!  Rosji starty kontynuowali Michał Kaźmierczak i Sławomir Uchwat. Podobnie jak w ubiegłym tygodniu forma nie zawiodła. Michał Kaźmierczak w finałowym konkursie Średniej Rundy zajął czwarte miejsce. W konkursie Gra

nd Prix lepszy okazał Sławomir Uchwat, kończąc rozgrywkę na 6 pozycji. Michał Kaźmierczak zakończył konkurs na 13 miejscu.

Za granicą startowali także nasi WKKW-iści. Paweł Spisak na Banderasie, na którym wywalczył w ubiegłym roku brązowy medal Mistrzostw Świata Młodych Koni, zajął piąte miejsce w 2-gwiazdkowym konkursie. Bardzo dobrze pojechała także Zuzanna Burkert na Hatterii. Tę klacz zapewne wielu miłośników WKKW kojarzy z Pawłem Warszawskim, który jeździł na niej w konkursach 3-gwiazdkowych. Należy dodać, że oba te konie wyhodowano w Polsce. Banderas, 7-letni ogier szlachetnej półkrwi został wyhodowany przez pana Romana Drabińskiego. Z kolei klacz Hetteria pochodzi z państwowej Stadniny Koni Walewice.

W ten weekend w Zakrzowie odbyłby się Mistrzostwa Polski Juniorów w Ujeżdżeniu. Złoty medal wywalczyła Julia Moczak na Florimoonie (198,550%), srebrny medal przypadł w udziale Aleksandrze Lesner na Valentijnie (197,254%), a brązowy Klaudii Parys na Afrodite (196,303%). Zwyciężczyni konkursu finałowego Mistrzostw Polski Juniorów Nikoli Marczak na Don Roko (67,417%) zabrakło do podium niespełna 0,2%.

Skoro jesteśmy już przy Mistrzostwach, nie można zapomnieć o Akademickich Mistrzostwa Polski w Jeździectwie (w konkurencji skoków przez przeszkody i ujeżdżenia), które zostały rozegrane w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie. Mistrzostwa tradycyjnie przeprowadzone były w dwóch kategoriach: „profi” – dla profesjonalistów oraz „amator” – dla pozostałych uczestników. Mistrzynią AMP w skokach przez przeszkody w kategorii profi została Gabriela Biedka, a w kategorii amatorów złoto wywalczył Filip Piechowiak. W ujeżdżeniu najlepsza była Patrycja Nowakowska (kategoria amatorów) i Rishat Sabitov (kategoria profi).

Tekst: Agnieszka Kopka (Polska Agencja Promocji Jeździectwa)