Home
04 | 07 | 2024

Puchar na półmetku Drukuj Email
W dniach 17-18.05 na terenie Stadniny Koni Racot rozegrano III Eliminację Pucharu Polski WKKW.  Zawodnicy rywalizowali w pięciu konkursach krajowych: CNC LL, CNC L, CNC P, CNC* oraz CNC**. W najtrudniejszym konkursie zawodów – CNC** zwyciężył Paweł Spiak (JKS Dako-Galant Skibno), który startował na debiutującym w tej klasie, świetnie prezentującym się wałachu Banderas. Drugie miejsce zajął lider kategorii seniorów Kamil Rajnert (SCSJ Coval Biały Bór) na koni Jak Chef, a trzecie Paweł Warszawski (WKJ Gabon Walewice) na klaczy Fuksja. W konkursie klasy CNC* zwyciężyła piętnastoletnia juniorka młodsza, Wiktoria Knap na bardzo doświadczonym wałachu Rinus, drugi był Ksawery Śniegucki na klaczy Kharisma, a trzeci brat zwyciężczyni Michał Knap na koniu Bob the Builder. Konkurs klasy CNC P wygrał Paweł Warszawski na klaczy Frontiera, który jednocześnie zdobył tytuł najlepszego zawodnika zawodów w Racocie, w konkursie CNC L miejsce pierwsze zajął Jaroslaw Hatla z Czech, a w CNC LL Weronika Krzyśpiak.
Po trzech eliminacjach Pucharu Polski WKKW na czele rankingu w kategorii seniorów znajduje się Kamil Rajnert, drugi jest ubiegłoroczny zwycięzca Paweł Warszawski, a trzeci Paweł Spisak. W grupie juniorów, mimo nieobecności w Racocie (start w Niemczech), liderem pozostała Sylwia Kupczyk (KJ Jaroszówka), na miejscu drugim znajduje się Zuzanna Burkert reprezentująca SJ Baborówko, a na trzecim Anna Łopato z ZKS Drzonków. W kategorii juniorów młodszych prowadzi zdecydowanie Wiktoria Knap, przed Zuzanna Januszewską i Katarzyną Łyczykowska, a w kategorii młodzików (11-13 lat) liderem jest Michał Konarski.
Kolejną szansę na zdobycie punktów do rankingu będą mieli zawodnicy z kategorii juniorów młodszych i młodzików podczas Eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, a IV Eliminacja Pucharu Polski WKKW odbędzie się podczas międzynarodowych zawodów WKKW – Strzegom Horse Trials, które odbędą się w dniach od 26 do 29 czerwca 2014.