Home
04 | 07 | 2024

Trzygwiazdkowe zmagania w Lesznie i Zakrzowie Drukuj Email
Bardzo dobra postawa reprezentantów Polski podczas rozgrywanych w Lesznie Międzynarodowych Zawodów w skokach przez przeszkody CSI3*-W oraz debiut Zakrzowa jako organizatora trzygwiazdkowych zawodów w ujeżdżeniu, to bez wątpienia najważniejsze wydarzenia minionego weekendu w polskim jeździectwie. Imprezy te oficjalnie zainaugurowały międzynarodowy sezon halowy w Polsce.Głównym wydarzeniem weekendu były Międzynarodowe Zawody w Skokach przez przeszkody CSI3*-W w Lesznie, zaliczane do eliminacji Pucharu Świata Ligi Europy Centralnej. Podczas 4 dni sportowej rywalizacji, na wielkopolskim hipodromie zaprezentowali się jeźdźcy z 24 państw. W zawodach wystąpiła cała krajowa czołówka, z Jarosławem Skrzyczyńskim, Łukaszem Kozą, Markiem Lewickim i Andrzejem Głoskowskim na czele. Zdecydowanie najlepiej z reprezentantów Polski zaprezentował się Jarosław Skrzyczyński, który wygrał w Lesznie trzy konkursy (piątkowy i sobotni Diamond Tour oraz finałowy konkurs Gold Tour). Zawodnik Klubu Jeździeckiego „Agro-Handel” Śrem zdobył również cenne punkty w Longines Ranking.
W najbardziej prestiżowym konkursie weekendu w Lesznie – Grand Prix, zwyciężył reprezentant Irlandii Bertram Allen dosiadający konia Molly Malone V. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się również Biało-Czerwoni. Wśród dziewięciu zawodników, którzy pokonali parkour bezbłędnie, było aż trzech reprezentantów Polski. Najlepiej z nich spisał się Łukasz Koza na Chito Blue, który zajął 5. miejsce. Andrzej Głoskowski na Crosie był 6., a Wojciech Dahlke zakończył konkurs na 9. pozycji.
Emocji nie zabrakło również w Zakrzowie, gdzie po raz pierwszy odbyły się Międzynarodowe Zawody w Ujeżdżeniu CDI3*. Na hipodromie Centrum Jeździeckiego Zakrzów zaprezentowali się dresażyści z 12 państw. Niekwestionowaną gwiazdą zawodów była utytułowana Niemka Heike Kemmer, która z dużą przewagą triumfowała w konkursie Grand Prix. Wśród reprezentantów Polski najlepiej spisała się Gabriela Jaworska-Mazur, która na koniu Zimbie zajęła 6. miejsce. Konkurs Grand Prix Freestyle wygrała Elena Sidneva z Rosji. Najwyżej sklasyfikowane z Biało-Czerwonych, Żaneta Skowrońska na koniu Mystery i Aleksandra Szulc na Rumba Hit, zajęły kolejno 5. i 9. miejsce.