Home
04 | 07 | 2024

CSN Glinik Zaborowski, 20-22.09.2013 Drukuj Email

W dniach od 20-22 września na terenie Jeździeckiego klubu Sportowego „Pogórze” na Podkarpaciu odbyły się zawody ogólnopolskie CSN z udziałem zawodników zagranicznych. Do zawodów zgłosiła się rekordowa liczba koni. Zawody podzielone były na cztery rundy. Rundę amatorską, młodych koni, srebrną i dużą.  Trzy poziomy rundy amatorskiej zgromadziły na starcie ponad 60 par. W najniższym finale klasy L1 pewnie zwyciężyła Iga Krusinowska z WLKS Krakus. W drugiej odsłonie wysokość przeszkód ustawiona była na poziomie 115 cm. Tutaj najszybszy okazał się reprezentant gospodarzy Sławomir Uchwat na Cargo. Konkurs klasy N1, który był najliczniej obsadzony, zwyciężyła reprezentantka ze Słowacji Magdalena Knazikova. Konkursy klasyczne w ramach rundy młodych koni 6-cio i 7-mio letnich były bardzo emocjonujące. W piątek wygrała klacz Cayenne dosiadana przez Sławomira Uchwata. W sobotę i niedzielę zdecydowanie wygrywał Leszek Gramza z KJ Agro Handel Śrem na ogierze Spartan L.
Do finału rundy srebrnej zakwalifikowanych zostało 30 najlepszych par z konkursów kwalifikacyjnych. Finał rozgrywany był na zasadach konkursu zwykłego z rozgrywką. Wysokość przeszkód wynosiła 135cm. Przez wszystkie trzy dni konkursy tej rundy wygrywała zawodniczka z KJ Metpol Grodziec, członkini kadry narodowej juniorów Zuzanna Gowin na Emperio van`t Roosekker.

Duża runda to konkursy ustawione na wysokości od 135 cm do 145 cm. W piątek najszybszy w dwufazowym konkursie otwarcia był Paweł Kaliciński na Makadi. Drugiego dnia zawodów rozegrano dużą rundę na zasadach konkursu zwykłego z rozgrywką. Bezbłędnie przejazd podstawowy pokonało 9 par. Rozgrywkę ponownie bezbłędnie przejechało 7 zawodników. Ostatecznie zwyciężył Sławomir Uchwat na Negro wyprzedzając o kilka setnych sekundy zwycięzcę dnia poprzedniego Pawała Kalicińskiego i członka kadry narodowej Michała Kaźmierczaka na Vykarlosie.
Konkurs Grand Prix rozgrywany o memoriał majora Henryka Dobrzańskiego Hubala na zasadach konkursu dwunawrotowego jako jedyna bezbłędnie pokonała Paulina Wielgórska z Vena Rogoźnik na Pi Quatorze. Kolejne miejsca zajęli zawodnicy z jednym błędem po dwóch nawrotach. Najszybciej z czteroma punktami karnymi do mety dojechał Sławomir Uchwat na Negro. Miejsce trzecie zajął jego starszy brat Robert na Giorgio W. Kolejne miejsca zajęli Martin Bulik ze Słowacji i Paulina Koza na debiutującej w tego typu konkursach 7-mio letniej klaczy Golden Pleasure.
Już za dwa tygodnie na terenie klubu odbędzie się na zakończenie sezonu otwartego wielki finał największej Ligii jeździeckiej „Otwartego Pucharu Podkarpacia 2013”. Tam wystartują zawodnicy w trzech kategoriach brązowej, srebrnej i złotej walczyć o ostateczną klasyfikację po półrocznych zmaganiach. Zapraszamy serdecznie na to wydarzenie.