konie,
Home
04 | 01 | 2025
REKLAMA
Menu:
REKLAMA
Działy
REKLAMA1
REKLAMA
Polecamy:
REKLAMA

Dziecięce zawody w skokach Drukuj Email

Zapraszamy do zapoznania się z przepisami  Dziecięcych zawodów Jeździeckich w skokach oraz finału Pucharu Polski i finałów Mistrzostw Makroregionalnych i Regionalnych 2009 r

Przepisy  Dziecięcych zawodów Jeździeckich w skokach oraz finału Pucharu Polski i finałów Mistrzostw Makroregionalnych i Regionalnych 2009 r


1. Istnieją trzy kategorie: A, B i C o różnych standardach. Dzieci mogą uczestniczyć w kwalifikacjach na koniach lub kucach we wszystkich trzech kategoriach . Każdy może startować w jednej kategorii  zgodnie z posiadaną licencją PZJ. O wyborze  kategorii  decyduje trener lub opiekun. Startujących na kucach obowiązują wszystkie przepisy PZJ dotyczące kuców  ,startujących na koniach obowiązują przepisy PZJ dotyczące koni

2. Każda kategoria składa się z dwóch konkursów przeprowadzanych na różnych parkurach ustawionych przez projektanta desygnowanego przez PZJ.

3. Każdy z dwóch konkursów składa się z dwóch nawrotów. W przypadku równej liczby punktów karnych po dwóch nawrotach, decydujący jest czas drugiego nawrotu. Oba nawroty musza być przeprowadzone tego samego dnia.

4. Pełen konkurs składa się z czterech nawrotów. Ostatecznie miejsce każdego uczestnika zależy od łącznej liczby punktów karnych oraz łącznego czasu z dwóch ostatnich nawrotów każdego z dwóch konkursów. Jeśli łączny czas jest równy, decyduje czas drugiego nawrotu z drugiego konkursu

5. W razie eliminacji w pierwszym  nawrocie  konkursu pierwszego dnia zawodnik otrzymuje najgorszy wynik plus 20 pk. karnych i nie jedzie drugiego nawrotu. Zawodnik musi ukończyć pierwszy nawrót drugiego dnia by uczestniczyć w finale.


 Uczestnictwo:

Kategoria A - dla dzieci z większym doświadczeniem - wiek od początku roku, w którym dziecko kończy 12 lat do końca roku, w którym kończy 14 lat.
Kategoria B - dla mniej doświadczonych  - wiek  12-14 lat
Kategoria C -  jak kategoria B  dla dzieci  najmniej    doświadczonych  wiek 12-14 lat

Trasa

1. Trasa pierwszego nawrotu w każdym konkursie zawiera od 10 do 12 przeszkód, w tym dwie dwuczłonowe lub jedną dwuczłonową i jedną trójczłonową, mogą być użyte rowy z wodą pod przeszkodami(rowy przenośne.)
2. Trasa drugiego nawrotu w każdym konkursie zawiera od 8 do 10 przeszkód, w tym jedną dwuczłonową lub jedną trójczłonową.
3. Maksymalne wymiary przeszkód dla trzech kategorii: szerokość przeszkód nie może być większa od wysokości o więcej niż 10cm, oprócz triple baru.
4.   Wymiary odległości między przeszkodami ustawione będą jak dla koni

 wysokość/szerokośćTriple barprędkość
 I nawrótII nawrót(szerokość) 
A1.10m/120cm1.20m/130m1.50m350m/min
B1.05m/115cm1.10m/120m1.30m325m/min
C1.00m/110cm1.00m/110m-300m/min
     

 

4. Wielkość placu-90m x 45m dla kat. A i B, 65m x 45m dla kat C. Wymiary placu dotyczą finału Pucharu Polski, który odbędzie się na podłożu trawiastym.
                                                                                                                       
Zatwierdzone przez Komisję Skoków 2009-04-10.

                                                                         Opracował:  Adam  Siałkowski 

 


Polityka cookies
0.230