Wiosną 2010r. narodził się pomysł na program telewizyjny z udziałem obrońców zwierząt i ich podopiecznych oraz ludzi zajmujących się ochroną przyrody, a także przedstawicieli polskiego show-biznesu oraz polskiej sceny politycznej. Chcemy podejść w sposób kompleksowy, a zarazem ciekawy, ekscytujący i przystępny dla widzów z różnych środowisk społecznych do problemu ochrony praw zwierząt w Polsce. W ubiegłym roku program został zaprezentowany stacjom telewizyjnym. W między czasie nasz zespół powiększył się o kolejnych Bohaterów. Utworzyliśmy już silną grupę, do której dołączą kolejne organizacje. Zainteresowanie programem wyraziła TVP2. Produkcją programu zajmie sie firma Pani Doroty Tuńskiej „Pro Kontakt”. Projekt poparły osoby świata showbiznesu: Agata Buzek, aktorka, Robert Gawliński, lider zespołu WILKI, Agnieszka Szulim, prezenterka TVP, Izabella Miko, aktorka oraz Izabela Trojanowska, piosenkarka. Czekamy na poparcie jeszcze innych znanych osobistości. Zorganizowaliśmy ogromną akcję na portalach społecznościowych. Projekt błyskawicznie zdobył ogromne poparcie w ciągu krótkiego czasu. Ponad 100 osób dziennie zapisuje się na strony, wysyła do nas zaproszenia oraz zapisuje sie do naszych grup dyskusyjnych.
Program składać się będzie z 5 edycji, po kilkanaście odcinków, każdy trwający 25 minut. Będzie poruszał następujące tematy: Zwierzęta gospodarskie, Zwierzęta jako towarzysze człowieka, Zwierzęta w sporcie, rozrywce i rekreacji, Dzika przyroda, Zdrowie, moda i uroda bez okrucieństwa. W poszczególnych odcinkach programu będziemy filmować akcje podczas interwencji oraz pomocy przy zwierzętach. Znane osoby wezmą udział w tych akcjach jako osoby towarzyszące, przyglądające się, komentujące sytuację lub w razie możliwości pomagające w opiece nad zwierzętami oraz uczestniczące w zabawach z nimi. Zostaną zaproszeni m. in. do schronisk i ośrodków rehabilitacji lub gospodarstw, gdzie dobrostan zwierząt jest najważniejszy. Wszystko w zależności od profilu edycji. Zamierzamy pokazać relacje z przebiegu leczenia i rehabilitacji zwierząt z udziałem lekarzy weterynarii i rehabilitantów w placówkach dla zwierząt. Jednym z elementów charakterystycznych będzie podkład muzyczny, który będzie składał się z polskich przebojów z różnych dekad za zgodą autorów i wykonawców tych przebojów. Zaprosimy także osoby z różnych środowisk społecznych, aby wyraziły swoje opinie na temat sytuacji zwierząt w Polsce. Pierwsza edycja cyklu będzie liczyła ok. 10 odcinków. Całkowity koszt realizacji jednego odcinka wynosi 35 tyś. zł.
Nasze cele to między innymi: 1. Ukazanie obrońców zwierząt i dzikiej przyrody jako osoby energiczne, ciekawe, z charakterem i charyzmą, waleczne, zawzięte, wywołujące kontrowersje. 2. Ukazanie pracy obrońców zwierząt i dzikiej przyrody jako ekscytującej i robiącej wrażenie oraz wywołującej emocje, jednak bardzo trudnej, napotykającej na trudności prawne, bezduszność urzędników i obojętność społeczeństwa. 3. Ukazanie przypadków okrucieństwa wobec zwierząt oraz bezkompromisowe potępienie ich. 4. Propagowanie pozytywnych postaw Polaków wobec zwierząt. 5. Pokazanie jak niezbędne jest utworzenia specjalnej jednostki Policji dla Zwierząt. 6. Wpływ na nowelizację ustawy o ochronie zwierząt z korzyścią dla zwierząt oraz poinformowanie o prawach zwierząt (instruktaż, jak należy reagować, gdy jest się świadkiem okrucieństwa wobec zwierząt). 7. Promowanie postawy stanowczego sprzeciwu społeczeństwa wobec okrutnego traktowania zwierząt. 8. Domaganie się egzekwowania praw zwierząt na wokandach polskich sądów. 9. Ukazanie humanitarnych metod zapobieganie bezdomności zwierząt. 10. Promowanie działań ludzi świata show-biznesu na rzecz ludzi i zwierząt. 11. Pokazanie korzyści wynikających z humanitarnego traktowania zwierząt. 12. Propagowanie wegetarianizmu i weganizmu jako filozofii życia oraz jako alternatywy dla całkowitej lub częściowej rezygnacji z produktów pochodzenia zwierzęcego w celu zmniejszenia zapotrzebowania na te produkty. 13. Pokazanie zwierząt w służbie człowiekowi i ich roli w życiu człowieka oraz różne ciekawe i wesołe wydarzenia z udziałem zwierząt, w żadnym wypadku nie wyrządzając im jakiejkolwiek krzywdy. 14. Promowanie postaw ekologicznych jako zjawiska „medialnego” i „cool” wśród młodzieży 15. Promowanie postawy „szacunek do zwierząt Polacy mają we krwi”. Zofia Florek-Paszkowska Koordynator Projektu tel.: 505 98 76 17 e-mail:
zoffi@wp.pl Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
|